Drámu Francúzska s Nórskom rozhodli až nájazdy: Výsledok nehrá Slovákom do karát

Zdroj: SITA

MINSK - Hokejisti Francúzska sú pozitívnym prekvapením na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku. Po víťazstvách nad Slovenskom a Kanadou (tam zvládli lepšie samostatné nájazdy) uspeli hráči z krajiny "galského kohúta" v sobotňajšom dueli A-skupiny aj proti reprezentantom Nórska, ktorých zdolali 5:4 po samostatných nájazdoch.

Francúzi sa výrazne priblížili k účasti vo štvrťfinále. Výsledok nezahral do kariet slovenským reprezentantom, ktorí majú s Francúzmi rovnako ako Nóri horší vzájomný zápas a strácajú na nich zo 6. priečky v tabuľke tri body. Reálne šance na postup majú ešte Česi aj Nóri.

V tretej sérii "lotérie" sa presadil Stéphane Da Costa a rozhodol o triumfe Francúzov. V riadnom hracom čase aj po predĺžení sa duel skončil nerozhodne 4:4. Francúzsko sa posunulo v A-skupine na 3. miesto, rovnako sedem bodov a momentálne tiež postupovú "štvrťfinálovú" priečku drží aj štvrté Nórsko.

V Čižovka Arene začali lepšie severania a M. Trygg ich poslal do vedenia. Keď zvýšil na začiatku druhej tretiny Ask na 2:0, zdalo sa, že Nóri dokráčajú k víťazstvu. Opak však bol pravdou, pretože za 51 sekúnd dokázali Francúzi dokonale otočiť nepriaznivý stav. Dvakrát Roussel a raz Y. Treille sa postarali o to, že po štyridsiatich minútach bolo 3:2. V treťom dejstve Sörvik vyrovnal a hoci Bellemare naklonil misky váh znova na francúzsku stranu, M. Olimb stanovil nerozhodný výsledok 4:4. Predĺženie gól neprinieslo, definitíva padla až v samostatných nájazdoch. Na strane Francúzov v nich boli úspešní Fleury a spomenutý S. Da Costa, v drese Nórov iba K. A. Olimb.

Výsledok - A-skupina (Čižovka Arena):
Francúzsko - Nórsko 5:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Roussel (Manavian, Bellemare), 38. Y. Treille (Auvitu, Desrosiers), 39. Roussel (S. Da Costa, Bellemare), 43. Bellemare (Roussel), rozhodujúci sam. nájazd S. Da Costa - 12. M. Trygg (K. A. Olimb, M. Olimb), 22. Ask (M. Olimb, K. A. Olimb), 42. Sörvik (Ask), 46. M. Olimb (K. A. Olimb)
Vylúčení: 4:2 na 2 min, navyše: Y. Treille (Fr.) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin (Rus.), Piechaczek - Schrader (obaja Nem.), Valach (SR), 6103 divákov

8. Taliansko 5 1 0 0 4 4:16 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.

Viac o téme: Nórsko Francúzsko Ms