Kmeťová s Kohlovou v svetovom pohári bronzové, Tarr s Vlčekom majú striebro

Ivana Kmeťová a Martina Kohlová Ivana Kmeťová a Martina Kohlová Zdroj: TASR

RAČICE - Slovenský dvojkajak v zložení Ivana Kmeťová, Martina Kohlová získal na druhom podujatí Svetového pohára v českých Račiciach bronzovú medailu v K2 na 200 m. Vo finále finišovali zverenky trénera Filipa Petrlu na treťom mieste so stratou 0,651 na bieloruský tandem Margaryta Ciškevičová, Maryna Litvinčuková.

Pre slovenskú rýchlostnú kanoistiku je to druhý cenný kov v Račiciach, mužský dvojkajak s posádkou Erik Vlček, Juraj Tarr vybojoval v sobotu na 1000 m trati striebro. Kohlová sa v nedeľu predstavila v A-finále aj v K1, kde skončila na poslednej deviatej priečke. Miroslav Zaťko finišoval šiesty, Rastislav Kohút obsadil v A-finále C1 na 500 m siedme miesto.