Splnený sen futbalistov z Podbrezovej: Šéf klubu o oslavách s trofejou z Ligy majstrov

Fanúšikovia v Podbrezovej
Fanúšikovia v Podbrezovej

BRATISLAVA - Tretí máj 2014 sa natrvalo zapíše do histórie futbalistov z Podbrezovej. Miestny klub si totiž prvýkrát v histórii vybojoval postup medzi slovenskú elitu, keď triumfoval na pôde zachraňujúceho sa Šamorína. Oslavy boli, samozrejme, bujaré. Veď také niečo sa nestáva každý deň.

"Tie oslavy boli na môj vkus celkom dlhé. V podstate postup sme vybojovali v Šamoríne, to sú už tri týždne, a cez víkend po Rimavskej Sobote sme oslavovali tiež. Som rád, že je to za nami a môžeme sa sústrediť na ligu," zachoval si chladnú hlavu tréner ŽP Šport Podbrezová Jaroslav Kentoš.

Víťaznú trofej dostali od prezidenta Únie ligových klubov Dušana Tittela, no v rukách hráčov z Horehronia sa objavila aj ušatá trofej, ktorú dostávajú víťazi Ligy majstrov. Michal Budovec, športový manažér klubu, s úsmevom vysvetľuje prečo: "Túto ušatú trofej si vymyslel jeden z našich partnerov. Povedal, že keď sme postúpili do najvyššej súťaže, tak si zaslúžime rovnakú trofej ako víťaz Ligy majstrov. Zohnal kópiu a dal ju aj vygravírovať."

Zverencom trénera Kentoša sa podarilo vyhrať 25 z 32 ligových zápasov, a to má Podbrezová pred sebou ešte posledné kolo na pôde Liptovského Mikuláša. Vedieť o postupe už teraz je pre mužstvo určite upokojujúce. Ako sa malý zázrak podaril? 

"Kľúčové bolo to, že v zápasoch, v ktorých išlo o veľa, sme dokázali víťaziť o jeden gól. A rozhodli aj tie výkony v zápasoch, v ktorých sme nedominovali, ale dokázali sme vyhrať. Naši súperi strácali body a naše sebavedomie stúpalo. A to si myslím, že bolo kľúčové," tvrdí spokojný tréner.

V ostatných rokoch sa Podbrezová márne snažila dostať medzi elitu. Ich snaha bola korunovaná až v sezóne 2013/2014. Podľa Kentoša všetko rozhodol jeden zápas: "Podľa mňa prvý veľký krok bolo jarné víťazstvo v Prešove. Vytvorili sme si dvanásťbodový náskok, súperi začali upadať a my sme si začali veriť. Zvládli sme domáce zápasy, ale kľúčový bol naozaj triumf s Prešovom."

Už v priebehu leta sa začínajú prvé úpravy na štadióne v Podrezovej, aby bol komfortný pre fanúšikov. A samotných hráčov čaká aj zaujímavá príprava na nový ročník. Detaily prezradil opäť hrdý tréner Podbrezovej: "Letné prípravné obdobie máme už naplánované. Začíname 11. júna. Máme tam zápasy doma s Ružomberkom, Liptovským Mikulášom, Zlatými Moravcami a možno s Bielsko-Biala. Potom 27. júna odchádzame na desaťdňové sústredenie do Rakúska, všetkých ešte nemáme dohodnutých, ale jedným z tímov by mal byť Mníchov 1860."


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
Športky; zdroj Digi Sport
Foto:
Digi Sport; video Digi Sport

DISKUSIA