Ján Laco by mohol odštartovať sezónu KHL v Bratislave: Súhlasil aj najvyšší šéf

Donbas postúpil v Bratislave cez Dinamo Riga
Donbas postúpil v Bratislave cez Dinamo Riga

DONECK, BRATISLAVA – Občianska vojna na východe Ukrajiny, vyhorený štadión Donbasu a veľmi dobré vzťahy s Bratislavou. Klub kontinentálnej hokejovej ligy z Donecka by mohol odohrať v prípade pretrvávajúcich problémov hoci aj celú sezónu v hlavnom meste Slovenska, ideálne by však bolo, ak by bola reč len o jej začiatku.

Súhlasil s tým aj šéf KHL Alexander Medvedev, ktorý spomenul Bratislavu a Minsk. V prospech Bratislavy hovoria veľmi dobré skúsenosti z vrcholu uplynulej sezóny, keď Donbas s obľúbeným slovenským gólmanom Jánom Lacom, hral na slovanistickom štadióne súboje play off proti neskoršiemu finalistovi Lev Praha.

Vtedy na Slovensku platil ukrajinský tím za zápas podľa informácií Športiek 20-tisíc eur, šlo len o náklady spojené so zápasom, ani mesto ako majiteľ štadióna, ani Slovan Bratislava z toho nemali zisk. „Tá suma pokrýva naše náklady súvisiace s prípravou a priebehom zápasu, nedá sa hovoriť o žiadnej provízii pre náš klub. Nie je preto pravda, že by sme organizovaním týchto zápasov zarobili. Zároveň môžem ubezpečiť fanúšikov, že nikto na zápasoch neprerába, ani mesto Bratislava," priblížil vtedy marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda.

Ján Laco v reprezentačnom drese. Foto: SITA

Hlavné mesto a slovenský klub nemali zo zápasov finančný profit, ale ochota spolupracovať znamenala obrovské plus v očiach ľudí z vedenia súťaže v Moskve. Ak by hral Donbas v Bratislave domáce zápasy tento rok, hovorilo by sa zrejme o vyššej sume, ktorá by však putovala na účet mesta.

Klub z Donecka hľadá narýchlo náhradné riešenie, lebo nemá stále istotu, že v KHL odohrá aj budúcu sezónu. Vzhľadom na to, že financie má a problém je konflikt na východe krajiny, ktorý sa môže vyriešiť, bola by škoda, aby vynechal celý ročník.

Horiaca aréna Donbasu Doneck. Koláž: Športky

V noci na utorok tento týždeň navyše vyhorel zimný štadión, kde Donbas hráva domáce zápasy. Do Družba Areny sa vlámali ozbrojené osoby a okrem krádeže halu aj podpálili. Nikto sa nezranil ani neprišiel o život. „Ozbrojenci spútali ochrankárov, odniesli si kancelársku aj komunikačnú techniku či plazmové obrazovky. Z predajne fanshopu ukradli trezor a vzali si aj služobné automobily Donbasu. Všetko zavŕšili podpálením interiéru," uvádza sa v správe na webe Donbasu Doneck.

 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
kt; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA