Bývalý tenista Krošlák schladil nadšenie z úspechu Schmiedlovej: Je to normálna vec

Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová
Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová

PARÍŽ, BRATISLAVA - Tohtoročný turnaj Roland Garros je plný prekvapení. O jedno z nich, ktoré široká verejnosť vníma ako senzáciu, sa postarala mladučká 19-ročná nádej z Košíc, Karolína Shmiedlová, ktorá vyradila v 2. Kole Venus Williamsovú. Bolo to vôbec prvý raz, čo Schmiedlová zvíťazila nad hráčkou zo svetovej tridsiatky.

"Keby to bola stále hráčka svetovej desiatky, tak tomu hovorím prekvapenie. Karolína je mladá perspektívna baba, ktorá ide hore. Šesťdesiata hráčka sveta porazila tridsiatu, tak to je pre mňa normálna vec," povedal v relácii Mix Zóna televízie Digi Sport Ján Krošlák, bývalý daviscupový reprezentant Slovenska.

Triezvy pohľad na vec má aj Peter Miklušičák, bývalý tréner Dominiky Cibulkovej: "Navyše, Karolína má veľmi dobrú formu, mala víťazný turnaj a dva týždne dozadu hrala ďalšie finále, takže to nie je až také prekvapenie."

V 3. kole si to dnes Karolína rozdá s 20-ročnou Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou, ktorá v 2. kole vyradila senzačne Serenu Williamsovú, nasadenú jednotku!

"Pre mladého tenistu je to veľká vzpruha a povzbudenie. Dnešná doba je taká, že tenis sa posúva smerom k starším. Mladí majú veľký problém presadiť sa, najmä medzi mužmi. Chlapci do 21 rokov skoro nemajú šancu proti starším, skúsenejším. U báb je to trocha posunuté, ale ak postúpi jedna z nich do štvrťfinále, bude to skvelý výsledok," naznačil Ján Krošlák.


Zdroj:
Športky; zdroj Digi Sport
Foto:
SITA, Koláž Športky

DISKUSIA