VIDEO Nemci nastrieľali Arménsku poltucet gólov, Brazílčanov zachraňoval Fred

Miroslav KloseMiroslav Klose Zdroj: SITA

MAINZ - Futbalisti Nemecka v generálke na majstrovstvá sveta deklasovali aj vďaka rekordnému gólu Miroslava Kloseho 6:1 Arménsku. Favorit sa pred odletom do Brazílie rozstrieľal až po prestávke, do kabín išli tímy v Mainzi za bezgólového stavu. Naopak najtesnejšie víťazstvo 1:0 zaznamenala v poslednom prípravnom dueli proti Srbsku usporiadateľskej Brazílie.

Skóre zápasu otvoril v 52. minúte André Schürrle, nádej na prekvapivý výsledok dal hosťom vyrovnaním z penalty Henrich Mchitarjan z Dortmundu v 69. minúte. V poslednej dvadsaťminútovke však Nemci nastrieľali súperovi päť gólov, postupne sa trafili Lukas Podolski (71. minúta), Benedikt Höwedes (73.), Klose (76.) a dvakrát Mario Götze (82. a 89.).

Klose tri dni pred narodeninami zaznamenal 69. reprezentačný gól. Prekonal tým štyri desaťročia starý rekord Gerda Müllera a stal sa najlepším nemeckým strelcom v histórii.

Tieňom zápasu pre Nemcov bolo zranenie stredopoliara Marca Reuse, ktorý musel s poraneným členkom na vyšetrenie do nemocnice.Do MS vstúpia Nemci o desať dní duelom proti Portugalsku. Už budúci štvrtok však čaká otvárací zápas celého šampionátu Brazíliu, ktorá sa stretne s Chorvátskom.

"Kanárici" absolvovali včerajšiu generálku v Sao Paule proti inému balkánskému tímu Srbsku a vyhrali 1:0 vďaka gólu útočníka Freda z 58. minúty.

Ruskí futbalisti zdolali v poslednom zápase pred sobotňajším odletom Maroko 2:0. Gólovo sa v moskovskej generálke na šampionát v Brazílii presadili obranca Vasilij Berezuckij tvrdou ranou v prvom polčase a po zmene strán strelou z voleja stredopoliar Jurij Žirkov. Pre neho to bola v 61. reprezentačnom štarte prvej trefa do čierneho.

Tréner Rusov Fabio Capello nemohol opäť postaviť kapitána Romana Širokova, ktorý nie je fit po zranení achilovky. Taliansky kouč po zápase oznámil, že miesto MS čaká Širokova 9. júna operácie. Zo zostavy vypadol aj ďalší stredopoliar Denis Glušakov, ktorý si pri rozcvičenie privodil zranenie stehenného svalu. Jeho štart v Brazílii ale vraj nie je ohrozený.

Maročania mali Rusom poslúžiť v príprave ako súper podobný rivalovi zo skupiny H Alžírsku, ďalšími ich súperi na MS budú Belgicka a Kórea.

MAINZ
Nemecko - Arménsko 6:1 (0:0)
Góly: 83. a 90. Götze, 52. Schürrle, 71. Podolski, 73. Höwedes, 76. Klose - 69. Mchitarjan (z pok. kopu)

SAO PAULO
Brazília - Srbsko 1:0 (0:0)
Gól: 58. Fred

BUENOS AIRES (Arg.)
Kolumbia - Jordánsko 3:0 (1:0)
Góly: 42. J. Rodríguez, 83. Cuadrado (z pok. kopu), 89. Guarín, ČK: 81. Bani Yassen (Jord.)

SALVADOR (Braz.)
Chorvátsko - Austrália 1:0 (0:0)
Gól: 58. Jelavič

TAMPA (USA)
Japonsko - Zambia 4:3 (1:2)
Góly: 40. a 75. K. Honda, 73. Kagawa, 90.+ Okubo - 9. Katongo, 29. Sinkala, 89. Musonda

HARRISON (USA)
Grécko - Bolívia 2:1 (1:0)
Góly: 21. P. Kone, 54. Katsouranis - 70. R. Cardozo

CHESTER (USA)
Kostarika - Írsko 1:1 (0:1)
Góly: 64. C. Borges (z pok. kopu) - 18. K. Doyle, ČK: 42. G. González (Kost.) po druhej ŽK