Najlepší Slovák bije na poplach: Podľa Štochla hádzanú vytlačí aj florbal

Richard ŠtochlRichard Štochl Zdroj: SITA

BRATISLAVA – V slovenskej hádzanej ide do tuhého. Na konci júna sú na pláne voľby novej hlavy tohto športu a tá veľa napovie o jeho budúcnosti. Protikandidátom doterajšieho prezidenta Jaroslava Holešu bude Juraj Holdoš.

„Je absolútne jedno či to bude robiť Holdoš alebo Holeša, pretože ide predovšetkým o budúcnosť našej hádzanej, ktorej sa pokojne môže za pár rokov stať že ju z hál vytlačia iné palubovkové šport, napríklad flobral,“ povedal v relácii Mix Zóna televízie Digi Sport Richard Štochl, reprezentant a hráč GK Motor Záporožie.

Bývalý generálny manažér slovenskej hádzanárskej reprezentácie a aktuálne prezident Good Angels Košice a zároveň poradca viacerých hádzanárov Róbert Jano má skúsenosti s manažovaním hádzanárskych klubov u nás i v Maďarsku. V televízii vyjadril názor, že pod Tatrami sa nedostatočne pracuje s mládežou a z úspechu mužskej reprezentácie sa nič nevyťažilo.

„Mali sme určite na viac. Teraz v roku 2014 sa z môjho pohľadu nachádzame tam, kde sme boli pred desiatimi rokmi,“ povedal. Súhlasí s ním aj Štochl. „Určité veci sa mali nastaviť lepšie, aby sme išli výsledkovo i systémovo hore. Nie je dobré padnúť," pretože sa hore dostáva oveľa ťažšie. 

Podľa Jana aj Štochla potrebuje Slovensko hádzanárske autority. Znamená to, že po skončení kariéry by sa Richard Štochl mohol venovať trénerstvu? „Zatiaľ nad tým neuvažujem. Venujem sa svojej kariére. Myslím si však, že som toho dosť preskákal a nadobudol určité skúsenosti. Deťom by som mal čo dať,“ uzavrel.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; video Digi Sport
  • Zdroj: Športky; zdroj Digi Sport

Súvisiace články