Brankár Konrád sa vracia na Slovensko: Angažovala ho extraligová Dukla Trenčín

Branislav Konrád
Branislav Konrád

TRENČÍN - Vedenie hokejovej Dukly Trenčín angažovalo na sezónu 2014/2015 skúseného brankára Branislava Konráda, ktorý naposledy na Slovensku pôsobil v Slovane Bratislava. Dvadsaťšesťročný gólman chytal v extralige ešte za Nitru. V ostatnej sezóne začal v Třinci a potom hral za druholigový nemecký Heilbronner Falken.

"Potrebovali sme vyriešiť brankársku otázku. Braňo Konrád je skúsený brankár a pre nás dobrá voľba na post jednotky. Spolu s Adamom Nagyom určite utvoria dobrú dvojicu, ktorá podrží náš tím. Po posilnení útoku a brankárskeho postu sa zameriame na doplnenie defenzívy. Rokujeme s viacerými hráčmi, tí najlepší obrancovia však majú zatiaľ rozrobené aj zahraničné angažmány, takže táto otázka zostáva otvorená," povedal na klubovom webe športový manažér Dukly Jozef Daňo. 

Konrád nechcel otáľať, dohodol sa s Trenčanmi. "Pred rokom som dlho čakal na klub. To som teraz nehodlal zopakovať. Chcel som chytať hneď od začiatku sezóny, potrebujem ju absolvovať celú. Nelákalo ma to niekam do Kazachstanu, mám totiž rodinu a to zavážilo pre domáce pôsobisko. Som rád, že sme sa s Duklou dohodli. Verím, že sa nám bude dariť a urobíme dobré výsledky. Chceme prilákať fanúšikov do hľadiska," uviedol Konrád.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA