Poriadny trapas belgickej kráľovnej: Kiks pri gratulácii futbalistom

Belgický futbalista Romelu LukakuBelgický futbalista Romelu Lukaku Zdroj: SITA

RIO DE JANEIRO - Belgická kráľovná Mathilde si pomýlila reprezentačných útočníkov Romela Lukaka a Divocka Origiho a po nedeľňajšom víťazstve 1:0 nad Ruskom omylom gratulovala prvému menovanému ku strelenému gólu.

Doteraz málo známy Origi vystriedal Lukaku v 57. minúte zápasu s Ruskom a dve minúty pred koncom dal rozhodujúci gól. Lukaka svoje striedanie niesol ťažko, odmietol podať trénerovi Marcovi Wilmotsovi ruku a nahnevane gestikuloval na lavičke. Kráľovná mu však zagratulovala.

"Bravó. Vďaka vášmu gólu sme zvíťazili," gratulovala Lukakovi pri osobnom stretnutí kráľovského páru s belgickou reprezentáciou. Hráč Evertonu ju opravil a s úsmevom ukázal na správneho strelca víťazného gólu. "No, každopádne ste hrali veľmi dobre," odvetila.

Kráľovná sa potom za svoje pochybenie ospravedlnila. Lukaku ju vraj prekvapil ostrihanými vlasmi.