Višňovského plány opäť bližšie k realite: Schválili komplex so zimákom a bazénmi

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský

BRATISLAVA - V bratislavskej Rači nakoniec postavia športový komplex, za ktorým stojí aj hokejista Ľubomír Višňovský. Račianski poslanci v utorok definitívne schválili projekt športkomplexu Rača, v ktorom skvelý obranca sľubuje výstavbu bazénov, hokejovej haly či multifunkčného športoviska.

Nový športový areál vznikne na pozemku na Černockého ulici, ktorý má Rača od hlavného mesta zverený do správy. Záujem o výstavbu športoviska mali traja investori, všetky projekty počítali s výstavbou multifunkčnej športovej haly, niektorí navrhovali aj hokejovú halu či bazény. Za každým z projektov stoja aj známi športovci. Višňovského projekt nakoniec odobrili aj račianski poslanci.

Investor v projekte sľubuje postaviť bazénový komplex, hokejovú halu a prekrytú multifunkčnú športovú plochu na hokejbal, hádzanú, basketbal či malý futbal. Hlavné športoviská plánujú navzájom prepojiť priehľadnými stenami, z budov bude tiež vidieť do vonkajšej pešej promenády s oddychovou zónou a skateparkom. V časti areálu chcú vybudovať tenisové kurty, súčasťou športového areálu má byť aj športhotel a ubytovňa pre športovcov. Investor plánuje do projektu vložiť približne päť miliónov eur.

Bratislavská Rača zverené pozemky na Černockého ulici prenajme investorovi na 30 rokov s možnosťou predĺženia ešte na ďalších 20 rokov. Vyše 25 600 metrov štvorcových na Černockého ulici mestská časť ponúkla investorovi za nájomné jedno euro, on potom na vlastné náklady postaví športový komplex.

Na vybudovanie športového areálu bude mať investor dva roky od získania právoplatného stavebného povolenia. Areál by navyše mohli račianske školy a škôlky dopoludnia využívať bezplatne. Podmienkou mestskej časti je aj to, aby obyvatelia Rače mohli v určené hodiny korčuľovať či využívať bazén za zvýhodnené ceny.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA