VIDEO Obhajca v problémoch: Tour de France vydesil ťažký pád Chrisa Frooma

Christopher Froome po nepríjemnom páde v 4. etape
Christopher Froome po nepríjemnom páde v 4. etape

LILLE - Obhajca trofeje Chris Froome spadol počas utorňajšej 4. etapy slávnych pretekov Tour de France. Britský cyklista utrpel niekoľko odrenín a údajne si poranil aj zápästie. Po prejazde cieľom zamieril na röntgenové vyšetrenie.

"Na konci etapy sa cítil dobre, ale zoberieme ho na röntgen, aby sme skontrolovali jeho zápästie," uviedol manažér stajne Sky Dave Brailsford

Froome spadol už po pár kilometroch utorňajšej etapy. Okamžite vstal, no roztrhol si dres a utrpel niekoľko odrenín na ľavom kolene, boku, lakti a ramene. "Je to v poriadku, je to v poriadku. Naozaj nás to vyľakalo, pretože to bol ťažký pád, no vyzerá, že je OK. Aj sám povedal, že je OK," povedal pre agentúru Reuters športový riaditeľ tímu Sky Nicolas Portal.

Po páde ho rýchlo ošetrila lekára a potom už s pomocou tímových kolegov uháňal späť do pelotónu. "Musí ho to trochu bolieť," povedala ošetrujúca traťová lekára Florence Pommerieová. "Bolí ho aj zápästie," pokračovala s tým, že Froomea čakajú v cieli ďalšie vyšetrenia.

Obhajca vlaňajšieho prvenstva figuruje na 5. priečke priebežného poradia s dvojsekundovou stratou na lídra Vincenza Nibaliho z Talianska.

Do hromadného pádu sa zamotal aj ďalší z ašpirantov na celkový výsledok, Holanďan Bauke Mollema však neutrpel zranenia.


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA