Mourinho ako tréner Brazílie? Special One by mohol byť nástupcom Scolariho

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Brazílska futbalová konfederácia hľadá po neúspechu na domácich majstrovstvách sveta nového trénera. Podľa informácií z viacerých denníkov by mohol súčasného kouča Luisa Felipe Scolariho nahradiť José Mourinho.

Súčasný kormidelník Chelsea Londýn však momentálne neplánuje zmenu pôsobiska. "V túto chvíľu to nie je pre Mourinha aktuálna téma. Teraz sa zaoberá posilnením svojho tímu a takisto dal slovo majiteľovi Romanovi Abramovičovi," povedal španielskemu denníku Marca človek z prostredia klubu. Juhoameričania majú však v zálohe náhradný plán. Brazílski predstavitelia sú ochotní počkať na Portugalčana dva roky. V prípade jeho angažovania by mohol "The Special One" prevziať v roku 2016 mužstvo a pripraviť ho na svetový šampionát v roku 2018, ktorý sa bude konať v Rusku. "Áno, v budúcnosti je to možné," nevylúčil túto možnosť Mourinhov agent Jorge Mendes.

Scolari je momentálne pod obrovskou paľbou kritiky potom, ako reprezentanti Nemecka deklasovali jeho tím v semifinále turnaja 1:7 a väčšina fanúšikov si praje jeho odchod. Brazília sa stretne 12. júla o 22.00 SELČ v Brasílii v súboji o 3. miesto s výberom Holandska.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA