Van Gaalovo želanie pre Manchester United: Dvojzáprah Robben - van Persie

Louis van Gaal a Arjen Robben
Louis van Gaal a Arjen Robben

BRASÍLIA - Holandský ofenzívny futbalista Arjen Robben odmietol ponuku reprezentačného trénera Louisa van Gaala, aby prestúpil do Manchestru United. Kouč preberá po skončení svetového šampionátu v Brazílii práve tím z Old Traffordu a chcel pokračovať s kľúčovým hráčom reprezentácie v spolupráci aj na klubovej úrovni.

Holanďania obsadili na svetovom šampionáte v Brazílii 3. miesto, keď vo svojom záverečnom súboji zdolali v sobotu domáci tím 3:0. "Po zápase sa ma opýtal, či by som nešiel za ním do Manchestru," povedal v pozápasovom rozhovore pre televíziu NOS Robben. Nanešťastie pre fanúšikov United, Holanďan ponuku odmietol a chce zotrvať v Bayerne Mníchov. "Som veľmi šťastný tam, kde som. Povedal som to aj Van Gaalovi, ktorý je najlepším trénerom, akého som kedy mal. Máme veľmi špeciálny vzťah, ale teraz neprestúpim do iného klubu. Bayern je pre mňa správne miesto, nič s tým neurobia ani Van Gaal či United," doplnil ofenzívny krídelník. 

Holandský kouč potvrdil svoj záujem zobrať si na Old Trafford Robbena. "Vždy bude vítaný. Vie to aj on," tvrdil Van Gaal, ktorý zo súčasného holandského tímu má v Manchestri k dispozícii kapitána Robina van Persieho. Informácie zverejnil Daily Mail. 


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA