Demba Ba opúšťa londýnsku Chelsea: Zahrá si po boku Filipa Hološka

Demba Ba v tureckom Istanbule
Demba Ba v tureckom Istanbule

ISTANBUL - Demba Ba je už oficiálne hráčom tureckého futbalového klubu Besiktas Istanbul. Jeho príchod z anglického FC Chelsea vyšiel "orlov" na 6 miliónov eur. Rodák z Francúzska reprezentujúci Senegal súhlasil s kontraktom na štyri roky, počas ktorých zarobí 2,5 milióna eur za sezónu a 10-tisíc eur dostane za každý zápas.

Tento týždeň podstúpil v Istanbule zdravotnú prehliadku a pripojil sa k novým spoluhráčom na sústredení v anglickom Leedsi.

Dvadsaťdeväťročný Ba zasiahol v uplynulej sezóne do 29 zápasov vo všetkých súťažiach a strelil osem gólov. Do Chelsea prišiel v januári 2013 z Newcastle, v Anglicku hral najprv za West Ham United. Povesť obávaného zakončovateľa si vybudoval ešte predtým v nemeckom Hoffenheime najmä v útočnom dvojzáprahu s Bosniakom Vedadom Ibiševičom.

Enner Valencia za 15 miliónov eur do West Hamu United

Ekvádorský futbalista Enner Valencia bude od budúcej sezóny pôsobiť v anglickej Premier League. Z mexického tímu Pachuca ho angažoval v piatok West Ham United. Klub z východného Londýna zaplatí za služby 25-ročného útočníka Mexičanom 15 miliónov eur.
      
Valencia, ktorý bol s tromi gólmi jediným úspešným strelcom Ekvádoru na nedávno skončených MS v Brazílii, podpísal s "kladivármi" päťročný kontrakt. Profesionálnu kariéru začal v roku 2010 v klube Emelec. Za ekvádorský tím odohral viac ako sto zápasov, v januári 2014 prestúpil do Mexika. Za Pachucu nastúpil na 23 ligových duelov, v ktorých zaznamenal 18 gólov. Valencia je piatou letnou posilou West Hamu, už predtým si United zmluvne zabezpečili služby stredopoliarov Diega Poyeta z Charltonu, Cheikhou Kouyateho z Anderlechtu Brusel, útočníka Maura Zarateho z Velezu Sarsfield a obrancu Aarona Cresswella z Ipswichu.


Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA