Casillasa sa zastal legendárny Chilavert: Kritici nemajú potuchy o futbale

Brankár Realu Madrid Iker Casillas
Brankár Realu Madrid Iker Casillas

ASUNCIÓN - Ani mizerné výkony na majstrovstvách sveta v Brazílii v základnej skupine proti Holandsku (1:5) a Čile (0:2), ktoré posadili brankára a kapitána španielskej futbalovej reprezentácie Ikera Casillasa na lavičku, nevzali Josému Luisovi Chilavertovi chuť verejne vystúpiť na obranu gólmana Realu Madrid.

"Bol by som rád, ak by vedel, koľkí ľudia a bývalí profesionáli ako ja si ho vážia. Pre mňa je Iker stále s náskokom najlepším brankárom na svete. Tiež by som rád vyjadril podporu všetkým hráčom 'La Roja', ktorí napriek neúspechu v Brazílii futbalu toľko dali," napísal v otvorenom liste bývalý excentrický brankár paraguajskej reprezentácie. Erbom jeho výstrednosti boli priame a pokutové kopy, z ktorých v 74 dueloch za národný tím skóroval 8-krát. 

"Vždy som ťa, Iker, považoval za výnimočného gólmana. Tí, ktorí ťa kritizujú, nemajú potuchy o futbale ani o tom, čo všetko si dosiahol," adresoval Casillasovi tieto riadky v súčasnosti 48-ročný rodák z mesta Luque, ktorý svoju vlasť reprezentoval na MS 1998 aj 2002. Počas brazílskeho Mundialu pracoval pre RCN Radio Colombia. 

Tridsaťtriročný Casillas sa v uplynulej sezóne vytratil zo základnej zostavy Realu, miesto v nej mu patrilo len v Lige majstrov. V lige dostával od trénera Carla Ancelottiho prednosť Diego López. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA