Košice sa lúčia s Európskou ligou: Liberec so slovenským koučom tromi gólmi knokautoval MFK

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fcslovanliberec.cz

LIBEREC - Futbalisti MFK Košice vypadli v 2. predkole Európskej ligy s českým tímom Slovan Liberec. Po výsledku 0:1 v prvom zápase na domácej pôde prehrali aj v odvete na štadióne U Nisy 0:3 a s účinkovaním na kontinentálnej pohárovej scéne sa lúčia. Liberec pod taktovkou slovenského kouča Samuela Slováka sa v 3. predkole stretne s rumunským celkom Astra Giurgiu.

Na štadióne U Nisy začali podľa očakávania aktívnejšie domáci hráči. Na konci 8. minúty sa mohli tešiť z otváracieho gólu Hamuľaka, ktorý však rozhodcovia neuznali pre postavenie mimo hry. Košičania pozorne bránili a pokúšali sa o rýchle kontry. Po štvrťhodine hry sa hra vyrovnala, na konci 21. minúty sa po nacvičenom signále dostal po štandardnej situácii k lopte Kavka, ale chybu Hrošša nepotrestal. "Žlto-modrí" pokračovali v aktivite, ale ďalšie zaváhanie libereckého brankára v 32. minúte nepotrestal pohotovým zakončením z hranice šestnástky Bukata. V závere úvodného dejstva mal šancu domáci Šural, ktorý hlavou vyzval k zákroku Tofiloského. Na opačnej strane zachránil pred Viazankom vo veľkej šanci Hroššo, keď predtým podbehol loptu obranca Karišik.

Druhý polčas začali aktívnejšie hráči Liberca, po úvodných zastreľovacích pokusoch sa presadil v 54. minúte Ďubek, ktorý hlavou usmernil za Tofiloského chrbát center Šurala - 1:0. Hostia z Košíc vedeli, že na postup musia streliť minimálne dva góly a preto pridali smerom dopredu. V 58. minúte sa v šestnástke Liberca ocitol v dobrej šanci Sekulič, jeho obstrel vytlačil na rohový kop Hroššo. O štyri minúty neskôr po rýchlej kontre poslal z ľavej strany center na Delargeho Ďubek, ten však v stopercentnej príležitosti minul priestor košickej brány. Košičania zatlačili svojho súpera, no ani po viacerých sľubných štandardných situáciách nedokázali skórovať. V 81. minúte po rohu Pačindu nastrelil pravú žrď Ostojič. Z rýchleho protiútoku sa na druhej strane presadil Delarge a spečatil postup Slovana Liberec - 2:0. Záver zápasu sa už niesol v réžii domáceho tímu a bodku za stretnutím dal tretím gólom Šural.

Slovan Liberec - MFK Košice 3:0 (0:0)
Góly: 54. Ďubek, 81. Delarge, 90. Šural. ŽK: Pavelka - Viazanko, Diaby. Rozhodovali: Edvartsen - Lundberg, Gundersen (všetci Nór.), 7100 divákov.
/prvý zápas 1:0, postúpil Liberec/

Liberec: Hroššo - Coufal, Rajnoch, Karišik, Fleišman - Šural, Sackey, Ďubek (84. Hadaščok), Pavelka - Delarge (87. Kolár), Hamuľak (75. Luckassen)

Košice: Tofiloski – Kavka, Bašista, Ostojič – Korijkov, Šinglár (76. Novák) – Viazanko (67. Pačinda), Bukata, Sekulič – Skvašík (68. Haskič), Diaby

Samuel Slovák, tréner Slovana Liberec: "Vedel som, že Košice odohrajú s nami dobré zápasy. Poznal som ich a vedel som, že sú dlho pokope. Sú to skúsení hráči, v prvom polčase nás zatlačili silovým futbalom do defenzívy, hrozili predovšetkým štandardnými situáciami. V druhom dejstve sa to však obrátilo a začali sme dominovať. Využili sme naše prednosti a zaslúžene sme vyhrali."

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: "Prespali sme prvý zápas a inkasovali sme zbytočný gól z penalty. Dnes sme prvý polčas ubránili na nulu a mali sme šance, ktoré sme však nepremenili. Z prvej strely druhého dejstva sme inkasovali gól a bolo po zápase. Nepáčil sa mi koniec, hráči hrali otvorene a nedodržiavali moje taktické pokyny. Hráči ma sklamali, duel sa dal dohrať dôstojnejšie."

Ivan Kozák, športový riaditeľ MFK Košice: "Mali sme dostatok palebných situácií a v podstate sme netrafili bránu. Mali sme aj strelecké šance smerujúce medzi tri žrde, ale bohužiaľ sme ich nedokázali pretaviť na gól. Z tohto pohľadu Slovan Liberec postúpil zaslúžene, i keď nebol lepším mužstvom. My sme gól nedali za 180 minút a z toho sme sklamaní."

Viac o téme: Slovan Liberec Európska liga Odveta MFK Košice Júl 2014