Zlatý puk po 15 rokoch nevyhlásia: Toto je dôvod konca populárnej hokejovej ankety

Zdeno Chára na vyhlásení ankety Zlatý puk
Zdeno Chára na vyhlásení ankety Zlatý puk

BRATISLAVA - Najlepší hokejista Slovenska v sezóne 2013/2014 vzíde z pätice Marián Gáborík, Marián Hossa, Zdeno Chára, Ján Laco a Andrej Sekera. Meno absolútneho víťaza ankety Hokejista roka 2014 vyhlásia na slávnostnom galavečere v sobotu 2. augusta v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton.

Spoločenský vrchol hokejovej sezóny ponesie od tohto roka nový názov - Hokejista roka. Stane sa tak prvý raz po 15 rokoch. "Predchádzajúci názov Zlatý puk bol chránenou obchodnou značkou, ktorú vlastnila iná spoločnosť ako SZĽH a preto sme sa rozhodli, že založíme novú anketu s novým názvom a túto značku aj ochránime," vysvetlil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček. Doteraz anketu organizovala so zväzom spoločnosť Arena servis, ktorá pre reprezentáciu pripravovala viacero akcií.

Do hlasovania sa tento rok zapojilo 47 odborníkov z radov funkcionárov, trénerov a zástupcov médií. Z ich hlasov sa zrodili finálové nominácie v kategóriách Hokejista roka, najlepší brankár, najlepší obranca, najlepší útočník, najlepší hráč do 20 rokov, najlepší tréner a najlepší rozhodca.

Do finálovej pätorky na hlavné ocenenie sa dostali aj traja držitelia Stanleyho pohára Gáborík, Hossa a Chára, pričom krídelník LA Kings Gáborík získal slávnu trofej v júni tohto roka. Opora Chicaga Hossa a kapitán Bostonu Chára triumfovali v predchádzajúcej ankete Zlatý puk zhodne štyrikrát, keď si delili prvé miesto od roku 2006. Chára figuroval na slovenskom tróne tretí rok v rade.

Hokejista roka 2014 - nominácie:

Najlepší hokejista: Marián Gáborík, Marián Hossa, Zdeno Chára, Ján Laco, Andrej Sekera

Najlepší hráč do 20 rokov (Cena Pavla Demitru): Milan Kolena, Mário Lunter, Martin Réway

Najlepší obranca (Cena Róberta Švehlu): Zdeno Chára, Martin Marinčin, Andrej Sekera

Najlepší brankár (Cena Vladimíra Dzurillu): Jaroslav Halák, Ján Laco, Rastislav Staňa

Najlepší útočník (Cena Jozefa Golonku): Marián Gáborík, Marián Hossa, Michel Miklík

Najlepší tréner (Cena Ladislava Horského): Dušan Gregor, Vladimír Országh, Anton Tomko

Najlepší rozhodca (Cena Juraja Okoličányho): Vladimír Baluška, Milan Novák, Miroslav Valach

All-Star extraligy: Rastislav Staňa (HC Košice) - Peter König (HK Nitra), Martin Štrbák (HC Košice) - Roman Tománek, Jozef Stümpel (obaja HK Nitra), Richard Jenčík (HC Košice)

Kto bude najlepším hokejistom za minulý rok?

Hlasovalo: 3103


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA