Cibulková prvenstvo neobháji: Prehra v prvom kole jej zmarila šancu na titul

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: profimedia.sk

STANFORD – Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v utorkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Bank of the West Classic v americkom Stanforde v Kalifornii so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou za 117 minút 2:6, 6:4, 2:6.

Šiestej nasadenej Bratislavčanke, ktorej patrí v renkingu 12. miesto, nevyšiel proti 20-ročnej Muguruzovej-Blancovej (28.) reparát za prehru dvakrát 4:6 z minuloročného štvrťfinále na tráve v holandskom Hertogenboschi.

Cibulková v prvom dejstve stratila hneď prvé dva servisy a mladšia súperka už set dotiahla do víťazného konca. V druhom sa Španielka dostala na priebežných 3:1, no potom prehrala štyri hry za sebou. Slovenka síce vzápätí nezvládla úlohu podávajúcej hráčky, no rebrejkom si vynútila tretí set. V ňom ešte trikrát prišla o servis a Muguruzová-Blancová cez druhý mečbal postúpila ďalej. Cibulková v celom súboji až osemkrát stratila svoje podanie, pri ktorom získala len päť hier.

Muguruzová bola po úspešnom vstupe do turnaja spokojná. "Od Wimbledonu tvrdo na sebe pracujem. V prvom sete som hrala výnimočne dobre, ale počas celého zápasu som bola v pohode. Extrémne rýchly povrch mi vyhovoval. Keď hráte proti tenistke s lepším renkingom, necítite žiaden tlak, idete na kurt s cieľom podať čo najlepší výkon. Každé víťazstvo takéhoto rangu vám dodá sebavedomie, začnete si viac veriť," povedala Španielka pre oficiálnu stránku WTA.