Lampard ospravedlňuje mladosť a hlúposť: Za čo sa hanbí aj po toľkých rokoch?

Frank Lampard
Frank Lampard

NEW YORK - Z anglického futbalového stredopoliara Franka Lamparda sa stala po prestupe z FC Chelsea do FC New York City najväčšia hviezda zámorskej Major League Soccer (MLS). Tridsaťšesťročný záložník však zostáva osobou, ktorej obyvatelia New Yorku často pripomínajú jej nechutný prešľap zo septembra 2001.

Vtedy na USA zaútočili teroristi a lietadlami zničili Svetové obchodné centrum známe pod prezývkou "dvojičky" a tiež iné ciele. Opitý Lampard deň po 11. septembri 2001 na londýnskom letisku urážal amerických turistov. Ešte aj po trinástich rokoch sa futbalista za tento svoj skutok neustále ospravedlňuje.

"Nechcel som nikoho uraziť, bola to z mojej strany hlúposť," opakuje dokola najlepší strelec mužstva zo Stamford Bridge v histórii. Nepríjemná situácia spred trinástich rokov by možno zostala zabudnutá, keby Lampard po ukončení misie v londýnskom klube nezamieril práve do mesta, ktoré sa stalo terčom teroristického útoku.

Dvanásteho septembra 2001 Lampard v spoločnosti Johna Terryho či Eidura Gudjohnsena a ďalších vtedajších spoluhráčov z Chelsea flámoval na londýnskom letisku Heathrow potom, čo zrušili v reakcii na útoky zo Spojených štátov pohárové stretnutie "The Blues" proti bulharskému tímu Levski Sofia. V hale vtedy urážali Američanov sledujúcich televízne spravodajstvo s príšernými zábermi z ich domoviny. Od vedenia anglickej Premier League dostali hráči pokutu 130-tisíc libier.

Dnes Lampard zdôrazňuje, ako sa za posledné roky zmenil. "V Chelsea som si vybudoval povesť nielen ako hráč, ale aj mimo ihriska. Bol som kapitán, líder, správal som sa zodpovedne, teraz som aj otec dvoch detí. Chcem ukázať New Yorku túto stránku mojej osobnosti. Vtedy som bol mladý a hlúpy," vyhlásil Lampard a sľúbil, že navštívi pamätník venovaný obetiam útoku na Manhattane.

Frank Lampard minulý týždeň podpísal zmluvu s FC New York City, ale nastúpi za tento klub až v marci budúceho roka, keď sa začne nová sezóna MLS. Dovtedy bude s ďalšou veľkou posilou Newyorčanov Španielom Davidom Villom na hosťovaní v austrálskom Melbourne City.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA