Kolář v nadstavení zachránil remízu pre Plzeň, Rumunská Astra deklasovala Liberec

Zdroj: fcslovanliberec.cz

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Liberec prehrali v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy na ihrisku rumunskej Astry Giurgiu hladko 0:3. Hetrikom sa blysol nigérijský útočník Kehinde Fatai. V libereckom tíme kouča Samuela Slováka odohrali celé stretnutie brankár Lukáš Hroššo i Tomáš Ďubek, ich krajan Michal Hamuľak nastúpil v 71. minúte.

Nedarilo sa ani ďalšiemu českému zástupcovi FK Mladá Boleslav, ktorý doma prehral s Olympique Lyon vysoko 1:4. Domáci nepremenili v prvom polčase penaltu, v ich drese odohral Michal Ďuriš 71 minút. Slovenský brankár Martin Dúbravka si udržal čisté konto a jeho dánsky zamestnávateľ Esbjerg fB uhral na pôde Ruchu Chrozów na lavičke s trénerom Jánom Kocianom cennú bezgólovú remízu.

Kazašský tím Šachtar Karagandy vyhral doma nad Hajdukom Split 4:2. Celý duel odohral v drese Šachtaru slovenský obranca Ján Maslo, v 57. minúte inkasoval žltú kartu a v nadstavenom čase asistoval pri štvrtom góle Toktara Žangylyšbaja. Odvety sú na programe o týždeň 7. augusta.

FC Šachťor Karaganda (Kaz.) - Hajduk Split (Chor.) 4:2 (2:1)
Ján Maslo (Karaganda) odohral celý zápas a v 57. min videl žltú kartu.

FC Astana (Kaz.) - AIK Štokholm (Švéd.) 1:1 (1:1)

Neftči Baku (Azer.) - Čichura Sačchere (Gruz.) 0:0

Astra Giurgiu (Rum.) - FC Slovan Liberec (ČR) 3:0 (1:0)
Góly: 4., 74. a 81. Fatai
Lukáš Hroššo odchytal celý zápas, Tomáš Ďubek odohral celý zápas, Michal Hamuľak hral od 71. min, Michal Obročník a Ľuboš Kollár sedeli na lavičke náhradníkov, Branislav Obžera (všetci Liberec) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Dinamo Moskva (Rus.) - Ironi Kirjat Šmona (Izr.) 1:1 (0:0)
Góly: 71. Kurányi - 63. Kola

IF Elfsborg (Švéd.) - FH Hafnarfjördur (Isl.) 4:1 (0:0)
Góly: 55. Holmen (z pok. kopu), 70. Frick, 81. Rohden, 90. Hedlund - 62. Lennon

Omonia Nikózia (Cyp.) - Metalurg Skopje (Maced.) 3:0 (2:0)
Góly: 9. a 57. Ramos, 14. Pote

Ruch Chorzów (Poľ.) - Esbjerg fB (Dán.) 0:0
Martin Dúbravka (Esbjerg) odchytal celý zápas.

IF Brommapojkarna (Švéd.) - FC Turín (Tal.) 0:3 (0:1)
Góly: 45. a 53. Larrondo ( prvý z pok. kopu), 58. Barreto, ČK: 44. Segerström - 62. Vives

Dinamo Minsk (Biel.) - CFR Kluž (Rum.) 1:0 (0:0)
Gól: 54. N. Adamovič

IFK Göteborg (Švéd.) - FC Rio Ave (Portug.) 0:1 (0:1)
Gól: 22. Mahgoub

Karabükspor (Tur.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 0:0

FK Mladá Boleslav (ČR) - Olympique Lyon (Fr.) 1:4 (0:2)
Góly: 66. Rosa - 9. a 47. Yattara, 36. Gonalons, 67. Umtiti
Michal Ďuriš hral do 71. min, Milan Lalkovič (obaja Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov.

PSV Eindhoven (Hol.) - SKN St. Pölten (Rak.) 1:0 (0:0)
Gól: 56. L. de Jong, ČK: 90.+ Jozefzoon (PSV)

Young Boys Bern (Švaj.) - Ermis Aradippou (Cyp.) 1:0 (0:0)
Gól: 58. Nuzzolo

Zaria Lugansk (Ukr.) - FK Molde (Nór.) 1:1 (0:0) - hralo sa v Kyjeve
Góly: 62. Kameňuka - 89. Svendsen

Petrolul Ploješť (Rum.) - FC Viktoria Plzeň (ČR) 1:1 (0:0)
Góly: 75. A. Mutu - 90.+ D. Kolář
Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Marek Bakoš odohral celý zápas, Patrik Hrošovský hral od 75. min, Marián Čišovský a Martin Chrien (všetci Plzeň) nefigurujú v zápise o stretnutí.

RNK Split (Chor.) - Černomorec Odesa (Ukr.) 2:0 (1:0)
Gól: 25. Rog, 48. Belle

Víkingur Göta (Faer. ostr.) - HNK Rijeka (Chor.) 1:5 (1:2)
Góly: 35. Hansson - 14. Leškovič, 45.+ a 76. Kvržič, 52. a 81. Kramarič (druhý z pok. kopu)

Zulte Waregem (Belg.) - Šachťor Soligorsk (Biel.) 2:5 (1:3)
Góly: 40. Plet, 75. I. Conte - 4. Gaľuza, 12. Matvejčik, 45.+ Stargorodskij, 78. Januš, 90.+ Guruli, ČK: 44. Plet (Zulte)

Club Bruggy (Belg.) - IF Bröndby Kodaň (Dán.) 3:0 (2:0)
Góly: 14. Duarte, 30. Castillo, 63. Vásquez

VTK Diósgyör (Maď.) - FK Krasnodar (Rus.) 1:5 (0:2)
Góly: 49. Bacsa - 28. Ari, 40. Ahmedov, 51. Pereyra, 88. Joaozinho (z pok. kopu), 90. Bystrov

1. FSV Mainz 05 (Nem.) - Asteras Tripoli (Gréc.) 1:0 (1:0)
Gól: 45. Okazaki

Real Sociedad San Sebastián (Šp.) - FC Aberdeen (Škót.) 2:0 (0:0)
Góly: 53. Zurutuza, 68. S. Canales

FK Sarajevo (Bos. a Herceg.) - FC Atromitos (Gréc.) 1:2 (1:1)
Góly: 36. Puzigača - 11. Fitanidis, 75. Nastos

FC Stjarnan (Isl.) - Lech Poznaň (Poľ.) 1:0 (0:0)
Gól: 48. Toft

SV Grödig (Rak.) - Zimbru Kišiňov (Mold.) 1:2 (0:1)
Góly: 89. T. Correa - 35. Alexejev, 59. Handle (vlastný)