Lacko vo Washingtone skončil pred bránami štvrťfinále: S favorizovaným Japoncom uhral set

Lukáš LackoLukáš Lacko Zdroj: SITA

WASHINGTON - Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Citi Open v americkom Washingtone. Vo štvrtkovom zápase osemfinálového 3. kola bol nad jeho sily favorizovaný Japonec Kei Nišikori nasadený ako štvrtý, podľahol mu za 89 minút 2:6, 6:2, 3:6.

Slovák za účasť v osemfinále získal 45 bodov do rebríčka ATP a finančnú prémiu 16 625 dolárov. Súperovi z 11. miesta svetového rebríčka sa nerevanšoval za prehru v doteraz jedinom vzájomnom zápase na okruhu z roku 2012 v Miami.

Lacko (91. v renkingu) využil vo štvrtok tri zo šiestich brejkových príležitostí, pri svojom podaní zvládol len dve zo siedmich takýchto situácií.

Kei Nišikori (Jap.-4) - Lukáš Lacko (SR) 6:2, 2:6, 6:3

Vasek Pospisil (Kan.-13) - Tomáš Berdych (ČR-1) 6:2, 6:4
Milos Raonic (Kan.-2) - Lleyton Hewitt (Aus.-14) 7:6 (1), 7:6 (3)
Richard Gasquet (Fr.-6) - Tim Smyczek (USA) 6:3, 6:2
Kevin Anderson (JAR-7) - Malek Jaziri (Tun.) 6:3, 6:4
Steve Johnson (USA) - Ivo Karlovič (Chor.-9) 3:6, 7:6 (4), 7:6 (7)
Santiago Giraldo (Kol.-10) - Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.) 6:2, 6:0
Donald Young (USA) - Denis Istomin (Uzb.-15) 6:3, 3:6, 6:3