Na záver smolná prehra slovenských mladíkov: Dvadsiatka po nájazdoch padla s Nemeckom

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hkorange20.tipsportextraliga.sk

ZUCHWIL - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala v nedeľnom zápase na turnaji Summer Challenge 2015 vo švajčiarskom Zuchwile s výberom Nemecka 2:3 po samostatných nájazdoch.

Zverenci Ernesta Bokroša viedli v 14. minúte duelu 2:0, rovnaký náskok mali aj v sobotu proti domácim rovesníkom, ale predsa prehrali (3:4). Skóre duelu otvoril v 9. min Michal Kabáč, o päť minút neskôr sa presadil aj Peter Cehlárik. Nemci v 24. min v presilovke znížili a v 45. min vyrovnali. V predĺžení gól nepadol, v samostatných nájazdoch neuspeli Róbert Lantoši ani Cehlárik. V závere riadneho hracieho času dostal Martin Réway vyšší trest za kopnutie.
Mladí Slováci obsadili v konečnom účtovaní turnaja 3. priečku, víťazmi sa stali bez straty bodu domáci Švajčiari.

Nemecko "20" - Slovensko "20" 3:2 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 24. Lascheit (Schmidpeter), 45. Kurz (Kahun, Sedlar), rozhodujúci sam. nájazd Michaelis - 9. Kabáč (M. Paulovič), 14. Cehlárik (Giľak)
Presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bielmann, Mollard - Borga, Kaderli (všetci Švaj.)

Zostava SR "20": Godla - Holenda, Hochel, Jendroľ, Jaroš, Rosandič, Pavúk, P. Bačik, Boboš - P. Koyš, Réway, Skalický - D. Rehák, Lantoši, Cehlárik - Kabáč, Giľak, M. Paulovič - Horvát, T. Šille, Tábi

Ernest Bokroš (tréner SR „20“): "Rovnako ako v sobotu, aj dnes sme vyhrávali o dva góly, ale vlastnými chybami a nedisciplinovanosťou sme sa nechali o náskok obrať. Nemci hrali takmer celé predĺženie presilovku štyroch proti trom, ale ubránili sme to. V nájazdoch sme však nestrelili ani jeden gól a dva inkasovali. Turnaj nám ukázal presne to, čo sme od neho očakávali. Videli sme na ľade v zápasoch chlapcov, ktorí pôsobia v zahraničných ligách. Na niektorých hráčoch bolo vidno, že majú za sebou individuálnu prípravu a veľa času ešte na ľade v tomto lete nestrávili."

Švajčiarsko "20" - Česko "20" 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)