VIDEO Courtois očaril fantastickým zákrokom: Príde Čech definitívne o post jednotky?

Thibaut CourtoisThibaut Courtois Zdroj: SITA

BRÉMY - Futbalisti londýnskej Chelsea odohrali ďalší prípravný zápas na pôde nemeckého tímu Werderu Brémy. Zápas nedopadol podľa očakávaní anglického klubu. Svetlým momentom bol neuveriteľný zákrok brankára Thibauta Courtoisa.

Hráči FC Chelsea nastúpili proti Werderu Brémy. Nemecký tím zaskočil londýnsky klub výsledkom 3:0. Belgický gólman sa postavil do brány na prvý polčas, pričom inkasoval dva góly. Avšak predviedol aj jeden nádherný zákrok, ktorý vyráža dych. Po centri do šestnástky sa dostal k lopte Obraniak, ktorý hlavičkou namieril presne do brány. Jasný gól, ale len v prípade, keby tam nebol Courtois. Ten sa blysol úžasným reflexom a loptu stihol vyboxovať.

Za tento zákrok si vyslúžil aj pochvalu od kouča Mourinha. "Courtois mal skvelý zákrok pri hlavičke, zatiaľ čo pri ostatných dvoch góloch nemal šancu," povedal kormidelník Chelsea.

V druhom polčase sa už do brány postavil Petr Čech, ktorý bojuje s belgickým gólmanom o post jednotky. Dlhoročný brankár Chelsea Londýn stihol inkasovať ešte jeden gól.

Portugalský tréner sa ešte stále nerozhodol, ktorý z dvojice začne sezónu ako jednotka.
"Courtois  s nami trénoval iba dva dni, ešte nie je pripravený. Čech je na tom rovnako, preto rozhodnutie bolo 45 minút každý. V ďalšom zápase to bude tak isto," dodal Mourinho.

Viac o téme: Petr Čech Chelsea Zápas Thibaut Courtois
  • Zdroj: športky, md