Nezastaviteľný Kližanov konkurent v ankete Nováčik roka: Belgičan nejde nájsť premožiteľa

David GoffinDavid Goffin Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Belgický tenista David Goffin bol v októbri 2012 už na 42. priečke vo svetovom rebríčku vo dvojhre a konkuroval Martinovi Kližanovi v ankete Nováčik roka, do tejto sezóny vstúpil aj vinou zdravotných ťažkostí až na 110. pozícii, momentálne figuruje na 48. mieste najmä zásluhou trvajúcej série 20 zápasových úspechov.

Útly 23-ročný rodák z Rocourtu Goffin (180 cm, 68 kg) sa v sobotu ako držiteľ voľnej karty radoval zo svojho premiérového singlového titulu na hlavnej profesionálnej úrovni ATP World Tour, keď na antuke v rakúskom Kitzbüheli prekonal domáceho Dominica Thiema 4:6, 6:1, 6:3. Predtým zverenec Thierryho van Cleemputa triumfoval na challengeroch v Scheveningene, Poznani a Tampere.

"Bolo to moje prvé takto dôležité finále a nemal som v ňom čo stratiť, lebo Dominic si počas celého týždňa počínal výborne. Mne však po šnúre 19 triumfov nechýbala sebadôvera. Po troch challengerových úspechoch som síce bol vysilený, ale fyzicky som sa cítil dobre," povedal pre web Asociácie tenisových profesionálov Goffin a dodal: "Zdráham sa uveriť, že som to napokon zaokrúhlil na tú dvadsiatku. Je to úžasné."

Nápaditou hrou povestný osemfinalista parížskeho antukového grandslamového Roland Garros 2012 Goffin je prvým belgickým držiteľom trofeje od úspechu Steva Darcisa v Memphise 2008. Vlani v septembri zastavila jeho rozlet zlomenina ľavého zápästia a následná operácia.

Viac o téme: Tenis ATP 2014 David Goffin 20 zápasová víťazná šnúra
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články