Slovákom sa v Moskve darí: Zaťko a Kmeťová s Kohlovou do finále na 200 m, Rusnák tesne za pódiom

Ivana Kmeťová a Martina Kohlová Ivana Kmeťová a Martina Kohlová Zdroj: TASR

MOSKVA - Kajakár Miroslav Zaťko a dvojkajak Ivana Kmeťová, Martina Kohlová postúpili do finále na 200 m na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v Moskve. Ľubomír Hagara bude v šprinte C1 bojovať rovnako ako dvojkajak mužov Ľubomír Beňo, Martin Jankovec v B-finále o umiestnenie od 10. miesta.

Zaťko v sobotňajšom popoludňajšom prvom semifinále K1 mužov na 200 m si postrážil postupovú pozíciu a prehral iba s Kanaďanom Markom de Jongeom. Do nedeľňajšieho A-finále postúpili prví dvaja. Účasť si zabezpečili vďaka druhému miestu v semifinále aj Ivana Kmeťová s Martinou Kohlovou, ktoré si vylepšili náladu na po nevydarenej päťstovke. Zo semifinále C1 mužov postupovali do boja o medaily najlepší traja, Hagara bojoval do posledného metra, ale napokon skončil na 4. priečke.

Matej Rusnák obsadil 4. miesto v pretekoch C1 mužov na 5000 m. Na kanáli v Krylatskom išiel Rusnák od začiatku na 4. priečke a napriek veľkej snahe troch súperov nedokázal predstihnúť. Titul získal Nemec Sebastian Brendel.

Výsledky - majstrovstvá sveta v rýchlostnej kanoistike v Moskve:
SEMIFINÁLE NA 200 m:

Muži:
K1 - I. semifinále: 1. Mark De Jonge (Kan.) 33,945, 2. Miroslav Zaťko (SR) 34,277 - postup do A-finále
C1 - III. semifinále: 1. Jurij Čeban (Ukr.) 38,683, ... 4. Ľubomír Hagara (SR) 39,967 - účasť v B-finále
K2 - IV. semifinále: 1. Sébastien Jouve, Maxime Beaumont (Fr.) 30,724, ... 5. Martin Jankovec, Ľubomír Beňo (SR) 32,363 - účasť v B-finále

Ženy:
K2 - I. semifinále: 1. Margarita Tiškevičová, Marina Litvinčuková (Biel.) 35,975, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 36,873 - postup do A-finále

FINÁLE - 5000 M:
C1: 1. Sebastian Brendel (Nem.) 23:09,973, 2. Attila Vajda (Maď.) 23:11,057, 3. Pavel Petrov (Rus.) 23:18,224, 4. Matej Rusnák (SR) 23:26,012

Viac o téme: Kmeťová Kohlová Zaťko Hagara