Súperi Trnavy a Slovana v Európe neoslnili: Zürich s nakladačkou, Borisov iba remizoval

Fanúšikovia Slovana BratislavaFanúšikovia Slovana Bratislava Zdroj: SITA

BAZILEJ - Švajčiarsky futbalový klub FC Zürich prehral v sobotňajšom stretnutí 4. kola tamojšej najvyššej súťaže na pôde majstrovského FC Bazilej 1:4. Súper Spartaka Trnava v play-off Európskej ligy UEFA 2014/2015 ťahal od začiatku za kratší koniec a už v prvom polčase dvakrát inkasoval, Bazilejčania navyše zahodili pokutový kop. Hneď po prestávke v 55. min znížil Tunisan Mohamed Amine Chermiti, ale domáci v závere prikrášlili triumf ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Ako je známe, Trnavčania pre pokračujúcu prestavbu svojho domovského štadióna v pohárovej Európe hrali doteraz v Zlatých Moravciach, kde však dostali výnimku od Európskej futbalovej únie (UEFA) len na prvé tri predkolá. V play-off si museli nájsť iný stánok. Súboj s Zürichom sa uskutoční 21. augusta v Senici. Ani FC Zürich si na súboj s Trnavou nezvolil ako dejisko svoj domovský štadión Letzigrund, na ktorom sa na budúci týždeň uskutočnia majstrovstvá Európy v atletike a na 28. augusta je na ňom naplánovaný slávny atletický míting Diamantovej ligy Weltklasse. Piaty tím posledného ročníka švajčiarskej ligy si preto na odvetu ako domáci stánok vybral štadión v St. Gallene pre 19 694 divákov.

Bieloruský futbalový šampión BATE Borisov iba remizoval v sobotňajšom stretnutí 20. kola tamojšej najvyššej súťaže na pôde Naftanu Novopolock 1:1. Súper Slovana Bratislava v play-off Ligy majstrov 2014/2015 sa nerozhodným výsledkom udržal na priebežnom druhom mieste ligovej tabuľky, s dvojbodovým mankom na lídra z Minska a šesťbodovým náskokom práve pred Naftanom. Borisov viedol gólom Kriveca od 37. min, za domácich vyrovnal na konečných 1:1 Jakimov.

Prvý duel medzi Slovanom a BATE sa uskutoční v Bratislave v stredu 20. augusta, odveta v Bielorusku je na programe o šesť dní neskôr.

FC Bazilej - FC Zürich 4:1 (2:0)
Góly: 23. Gashi, 39. Zuffi, 74. Kakitani, 87. Emilio - 55. Chermiti

FC Naftan Novopolock - BATE Borisov 1:1 (1:1)
Góly: 44. Jakimov - 37. Krivec

Viac o téme: Bate Borisov Slovan Bratislava Spartak Trnava Európska liga Liga majstrov FC Zürich