Škrtel vychválil svojho najväčšieho konkurenta: Zostane slovenský kapitán na lavičke?

Martin Škrtel
Martin Škrtel

LIVERPOOL - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel je presvedčený, že jedna z posíl jeho klubového zamestnávateľa FC Liverpool stopér Dejan Lovren bude maximálnym prínosom pre "The Reds".

Hoci chorvátsky stredný obranca je priamy konkurent handlovského rodáka v boji o miesto v základnej zostave, Škrtel nešetrí slovami chvály na adresu Lovrena.

"Dejan Lovren mal vynikajúcu minulú sezónu v drese Southamptonu a ja som skutočne šťastný, že teraz je v našom klube. Každý z nás potrebuje konkurenciu, práve tento aspekt nás posúva ďalej a znamená chuť neustále sa zlepšovať. S Dejanom budeme ešte silnejší ako v predchádzajúcom ročníku, preto vrelo vítam jeho príchod. Pre mňa osobne to znamená, že musím pracovať ešte tvrdšie a zodpovednejšie. Som si istý, že každý hráč Liverpoolu dostane príležitosť, nebude to len o jedenástich futbalistoch na ihrisku," povedal 29-ročný pilier defenzívy národného tímu SR i mužstva z Anfield Road pre liverpoolfc.com.

Dejan Lovren prestúpil do LFC koncom júla, keď svojimi výkonmi zaujal v drese "vatrených" na MS v Brazílii. "Dejan si vie spraviť na ihrisku poriadok, je to silový obranca s vodcovskými schopnosťami, čo sú dôležité kvality. Presne takého hráča sme hľadali. Navyše je relatívne mladý, to najlepšie má ešte len pred sebou a ja verím, že sa u nás bude zlepšovať," povedal o 25-ročnej akvizícii tréner úradujúceho anglického vicemajstra Brendan Rodgers.

Agger by mal zostať v Liverpoole, Škrtela opustí Kolo Touré

Futbalista FC Liverpool Kolo Touré by mal prestúpiť do tureckého Trabzonsporu. Tridsaťtriročný stopér pravdepodobne doplatí na rozhodnutie trénera Brenanda Rodgersa ponechať si v kádri napriek viacerým informáciám o odchode Daniela Aggera. Keďže na stopérsky post k Martinovi Škrtelovi prišiel aj Dejan Lovren, v Liverpoole majú nadbytok zadákov a Touré by mal podľa goal.com zamieriť do Turecka. Najväčší záujem prejavil Trabzonspor.

Kolo Touré prišiel do Liverpoolu vlani z Arsenalu Londýn, za The Reds odohral 24 stretnutí, ale len jediné v období medzi februárom a májom.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA