VIDEO Mourinho sa nevie rozhodnúť: Otvorene o súperení Čecha s Courtoisom

José MourinhoJosé Mourinho Zdroj: SITA

LONDÝN - Už v pondelok čaká londýnsku Chelsea prvý zápas proti nováčikovi súťaže z Burnley. Otázka brankárskeho postu nie je stále vyriešená. Portugalský kormidelník sa stále nevie rozhodnúť, ktorého z dvoch špičkových gólmanov pošle medzi tri žrde. Bude to Petr Čech alebo Thibaut Courtois?

Čech bol v Chelsea jasnou jednotkou, odkedy prišiel do londýna v roku 2004. Teraz však čelí veľkej konkurencii zo strany rodiacej sa hviezdy Thibauta Courtoisa. Ten mal veľmi úspešné hosťovanie v španielskom klube Atlético Madrid, s ktorým vyhral aj La Ligu.

A práve táto situácia nedá spávať ani trénerovi akým je Special one - José Mourinho. "Pre mňa je najlepšou cestou rozmýšľať pragmaticky, trochu sa snažiť skryť emócie okolo toho všetkého a rozhodnúť sa, čo je najlepšie pre tím," povedal.

Tréner neprezradil, ktorý z dvojice brankárov sa postaví do brány. "Nechcem vám to povedať, pretože to ani oni sami nevedia. Tím to nevie. Dozvedia sa to všetci v rovnaký čas."

"Pri všetkej úcte k úžasným brankárom po celom svete si myslím, že Chelsea má dvoch z troch najlepších gólmanov na svete. To je niečo jedinečné." tvrdí portugalský kouč.

Mourinho nevylúčil ani odchod jedného z brankárov. "Keď jeden nahradí druhého na poste jednotky, môžu rozmýšľať o odchode. Jediné čo môžem povedať, že obaja pracujú tvrdo a sme veľmi radi, že ich máme v tíme."

"Ak sa počas sezóny rozhodnem pre jedného z nich, musím podporiť aj toho druhého. Nemôžem si dovoliť nechať jedného z týchto neuveriteľných brankárov čakať na lavičke tri alebo štyri mesiace na zápas Capital One Cupu," skonštatoval kormidelník londýnskej Chelsea.

Vyzerá to tak, že nám neostáva nič iné ako si počkať na pondelkový zápas. Vtedy sa už naozaj dozvieme, ktorý z dvojice Čech, Courtois sa postaví do brány.

Viac o téme: Petr Čech Jose Mourinho Chelsea Brankár Thibaut Courtois
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky, md

Súvisiace články