FOTO Dubovcová s Nestarcovou podľa očakávania majsterkami Slovenska

Natália Dubovcová a Dominika NestarcováNatália Dubovcová a Dominika Nestarcová Zdroj: SITA

KOŠICE - Majsterkami Slovenska v plážovom volejbale sa v Košiciach na záverečnom turnaji SupTel Cup stali podľa očakávania obhajkyne prvenstva Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová, ktoré v nedeľňajšom finále zdolali Silviu Poszmikovú s Luciou Michalovičovou 2:0 (14, 16). Dubovcová s Nestarcovou získali piaty spoločný domáci titul.

Vo finále mužskej kategórie uspeli favorizovaní Igor Horváth s Matejom Hukelom, ktorí zvíťazili nad dvojicou Oliver Čizmazia, Michal Kollár 2:0 (18, 14). Peter Varga, ktorý získal vlani titul s Richardom Nemcom, obsadil spoločne s Filipom Palgutom nepopulárnu štvrtú priečku. V zápase o bronz nestačili Varga s Palgutom na Jána Namešanského a Michala Hovorku, ktorým podľahli 0:2 (-21, -15).

Dubovcová s Nestarcovou zvíťazili vo svojich štyroch zápasoch na turnaji bez straty setu. V semifinále vyradili štvornásobnú majsterku Slovenska Danicu Repákovú s Valériou Budaiovou 2:0 (14, 11). Repáková s Budaiovou napokon získali bronz, keď v dramatickom dueli o tretie miesto zdolali pár Andrea Kršková, Romana Jurenková 2:0 (20, 20).

Horváth s Hukelom, zhodne ako Dubovcová s Nestarcovou, prešli turnajom bez zaváhania a bez straty setu. V semifinále vyradili Namešanského s Hovorkom dvakrát 21:17. Čizmazia s Kollárom v semifinále v troch setoch prekonali Vargu a Palguta, vo finále sa však museli skloniť pred umením nových majstrov SR Igora Horvátha a Mateja Hukela.

Výsledky nedeľňajších zápasov o konečné umiestnenie na majstrovstvách Slovenska 2014 v plážovom volejbale v Košiciach - SupTel Cup:

Muži:
Finále: Igor Horváth, Matej Hukel - Oliver Čizmazia, Michal Kollár 2:0 (18, 14)
O 3. miesto: Ján Namešanský, Michal Hovorka - Peter Varga, Filip Palgut 2:0 (21, 15)

Ženy:
Finále: Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová - Silvia Poszmiková, Lucia Michalovičová 2:0 (14, 16)
O 3. miesto: Danica Repáková, Valéria Budaiová - Andrea Kršková, Romana Jurenková 2:0 (20, 20)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Volejbal Dominika Nestarcová Natália Dubovcová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články