VIDEO Spasiteľom Liverpoolu Sturridge, City začalo sezónu víťazstvom

Daniel Sturridge skóruje proti SouthamptonuDaniel Sturridge skóruje proti Southamptonu Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool vstúpili do nového ročníka najvyššej anglickej súťaže Premier League 2014/2015 víťazstvom 2:1 nad Southamptonom. V druhom zápase doma Newcastle United podľahol úradujúcemu majstrovi Manchestru City 0:2.

"The Reds" v základnej zostave so slovenským reprezentantom Martinom Škrtelom otvorili skóre stretnutia v 23. minúte, keď Jordan Henderson vybojoval loptu v strede poľa a skvelou finálnou prihrávkou vysunul Raheema Sterlinga, ktorý strelou k žrdi prekonal brankára hostí Frasera Forstera.

V druhom polčase postupne hostia vyrovnali hru a v 56. min po peknej kombinačnej akcii skóroval pravý obranca "Saints" Nathaniel Clyne. Vyrovnaný duel nakoniec rozhodol 79. min v prospech domácich anglický útočník Daniel Sturridge. Za Liverpool odohrali celý zápas aj dve letné posily trénera Brandana Rodgersa, pravý obranca Javier Manquillo i chorvátsky stopér Dejan Lovren.

Po letnom odchode Luisa Suáreza do FC Barcelona verejnosť očakávala, ako si Sturridge poradí s novou situáciou. "Luis je skvelý hráč a bude chýbať, ale bez urážky, my musíme ísť ďalej," poznamenal rodák z Birminghamu na margo v minulej sezóne 21-gólového strelca "The Reds" a pokračoval: "Ukázali sme, že vieme vyhrávať zápasy aj strieľať góly."

Tréner víťazného tímu Brendan Rodgers povedal po zápase, že jeho mužstvo ešte potrebuje čas k optimálnym výkonom. "Ako bude plynúť sezóna, aj naša hra bude elegantnejšia," myslí si Rodgers, ktorý novinárom ukázal správu od Suáreza pred zápasom. Uruguajský kanonier poprial svojmu bývalému zamestnávateľovi veľa šťastia pred úvodným výkopom proti Southamptonu.

FC Liverpool - Southampton 2:1 (1:0)
Góly: 23. Sterling, 79. Sturridge - 56. Clyne, Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas

Newcastle United - Manchester City 0:2 (0:1)
Góly: 38. David Silva, 90.+2 Agüero

Viac o téme: Martin Skrtel Liverpool Southampton Sturridge