Trénerovi Liverpoolu Suárez nechýba: Odvážne slová po odchode uruguajskej hviezdy

Brendan Rodgers
Brendan Rodgers

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu vstúpili do éry bez Luisa Suáreza nepresvedčivou ligovou výhrou 2: 1 nad Southamptonom. Podľa trénera Brendana Rodgersa však tím ešte neukázal plnú silu. A vraj aj bez svojho kanoniera bude lepší ako v minulej sezóne, keď v Premier League bojoval o titul a nakoniec obsadil druhé miesto.

"Ešte sme túto kapitolu zďaleka nedopísali," vyhlásil Rodgers v narážke na predchádzajúci ročník. "Naše ambície sú a musia byť väčšie ako akýkoľvek hráč. Ale je pravda, že ešte potrebujeme jedného útočníka, takže ho budeme zháňať," citoval kouča server BBC.

    
Rodgers je presvedčený, že aj bez Suáreza, ktorý v minulej sezóne dal v 33 ligových zápasoch 31 gólov a v lete odišiel do Barcelony, bude Liverpool bojovať minimálne o umiestnenie v prvej štvorke. "Vlani nás tiahla veľká hviezda, ale vždy bol na prvom mieste tím. Luis síce prispel 31 gólmi, ale je potrebné spomenúť, že ostatní hráči pridali ďalších 70," uviedol kouč.
    
"Navyše Luisov odchod umožní zažiariť niekomu inému. Pozrite sa, ako sa za posledných pár rokov zlepšil Raheem Sterling. To je jednoducho skvelé," pripomenul Rodgers devätnásťročného stredopoliara, ktorý gólom a prihrávkou zariadil sobotnú výhru nad Southamptonom.
    
Rodgers tiež prezradil, že Suárez po prestupe za 75 miliónov libier do Španielska na starý klub nezabudol. "Ráno pred zápasom mi poslal krásnu sms správu, v ktorej nám poprial veľa šťastia, aby sme dobre začali sezónu," vyhlásil. "Jeho srdce stále patrí Liverpoolu, potešilo ma to," dodal.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA