VIDEO Chelsea vedúci gól nováčika nezaskočil: Diego Costa a Courtois s víťaznou premiérou

Diego Costa (vpravo) a André SchürrleDiego Costa (vpravo) a André Schürrle Zdroj: SITA

BURNLEY - Futbalisti FC Chelsea úspešne vstúpili do novej sezóny anglickej Premier League, v pondelkovom dueli úvodného kola zvíťazili na ihrisku nováčika FC Burnley 3:1.

Všetky štyri góly padli ešte v prvom polčase. Gólový účet stretnutia otvoril domáci stredopoliar Scott Arfield, no hostia sa dokázali rýchlo otriasť. Už o tri minúty vyrovnala letná posila z Atlética Madrid Diego Costa a štyri minúty po ňom sa presadil aj André Schürrle. Po polhodine hry strelil upokojujúci tretí gól Londýnčanov obranca Branislav Ivanovič. Premiéru v drese "The Blues" absolvoval belgický gólman Thibaut Courtois, ktorý dostal prednosť pred skúseným Petrom Čechom.

FC Burnley - FC Chelsea 1:3 (1:3)
Góly: 14. Arfield - 17. Diego Costa, 21. Schürrle, 34. Ivanovič

Viac o téme: Premier League Chelsea Anglická liga 2014 Burnley