Škrtel vyzýva spoluhráčov: V tomto sa musíme zlepšiť

Martin Škrtel a Javier Hernandez
Martin Škrtel a Javier Hernandez

LIVERPOOL - Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel vyzýva spoluhráčov z anglického FC Liverpool pred novou sezónou na zlepšenie defenzívnej činnosti. "The Reds" inkasovali v minulom ročníku Premier League až 50 gólov, čo bolo v prvej desiatke štvrté najvyššie číslo.

Podľa 29-ročného stopéra nie je len vinou štvorčlennej obrany, že brankár musel toľkokrát vyťahovať loptu zo siete.

"Samozrejme, nie je to príjemná štatistika, ale nemôžeme za to len my z defenzívy. Je to aj o tíme a musíme brániť ako celok. Za to, že sme dostali 50 gólov, obviňujú niektorí ľudia nás štyroch. Potrebujeme sa v tom zlepšiť všetci. Keď to dokážeme, ľudia prestanú s podobnými rečami. Ak k tomu odstránime aj nejaké individuálne chyby, bude to veľký rozdiel," cituje Škrtela portál Sky Sports.

Z Ráztočna pochádzajúci handlovský rodák verí, že celý problém sa dá vyriešiť správnou rovnováhou medzi ofenzívou a defenzívou. Slovenský zadák si je istý, že Liverpool to dokáže zvládnuť. "Sme mužstvo, ktoré rado útočí a veľa hráčov sa hrnie dopredu. Možno by sme práve na tomto mali zapracovať, pretože nie všetci môžu bežať k súperovej bránke. Niekedy treba aj brániť," dodal Škrtel.

FC Liverpool vystužil v lete zadné rady príchodom stopéra Dejana Lovrena zo Southamptonu. Práve proti tomuto mužstvu vstúpili v nedeľu hráči z Anfield Road do nového ročníka Premier League, zvíťazili tesne 2:1. Najbližšie sa predstavia v pondelok 25. augusta na pôde úradujúceho majstra Manchestru City.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA