Košice vstúpili do Ligy majstrov prehrou, Sparta sa radovala až po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hcsparta.cz

BRATISLAVA - Hokejisti HC Košice prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v A-skupine Ligy majstrov na ľade nemeckého Kolína Haie 1:2.

Slovenský majster odohral s nemeckým vicemajstrom vyrovnanú partiu a ak by bol úspešnejší v koncovke, mohol dosiahnuť aj lepší výsledok. Pre víťaza Tipsport extraligy bol veľkou prekážkou brankár Danny Aus den Birken. O jediný gól Košíc sa postaral v závere druhej tretiny Jiří Bicek, znižoval ním na 1:2.

Košice odohrajú ďalší duel v A-skupine Ligy majstrov už v sobotu 23. augusta, keď doma v Steel Arene privítajú od 17.30 h fínsky tím Kärpät Oulu.

Hokejisti Vítkovic zvíťazili v úvodnom zápase premiérového ročníka Ligy majstrov nad ERC Ingolstadt 5:1. K triumfu českého tímu výrazne prispeli aj slovenskí hráči - útočník Peter Húževka a obranca Richard Stehlík. Obaja v stretnutí zaznamenali jeden gól a jednu asistenciu.

V dueli G-skupiny si Sparta Praha poradila s KalPa Kuopio 5:4 pp a sn. V drese Sparty sa jedným gólom prezentoval slovenský útočník Lukáš Cingeľ, dve asistencie si pripísal Martin Réway.

Výsledok - A-skupina:
Kolín Haie (Nem.) - HC Košice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 13. Sulzer (Jamie Johnson), 35. Falk (Gogulla) - 39. Bicek (Kolena)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Persson (Švéd.), Krawinkel - Hoppe, Hurtik (všetci Nem.), 8700 divákov

Kolín: Aus den Birken - Sulzer, Mo. Müller, B. Krupp, Tjärnqvist, Ankert, Lüdemann, Schmolz, Zerressen - Rankin, Falk, Ma. Müller - Minard, Jamie Johnson, Gogulla - Tripp, Stephens, Ohmann - Riefers, Pfohl, A. Weiss

Košice: Melicherčík - Černák, Philipp, Cebák, Jánošík, Drgoň, Klouček, Macejko, Štrbák - Spilar, Bartoš, Jenčík - Hrnka, Zagrapan, Bartánus - Bicek, Češík, Kolena - Hinďoš, Matúš Chovan, Stupka

Uwe Krupp (tréner Kolína): „Košice potvrdili, že majú skutočne dobrý tím. Bol to pre obe mužstvá náročný zápas, hráči tvrdo pracovali a na oboch stranách bol dostatok šancí. Museli sme hrať naplno celých šesťdesiat minút a dávať si pozor v defenzíve.“

Anton Tomko (tréner Košíc): "Bol to bojovný zápas, v ktorom sme podali veľmi kvalitný výkon. Na úvod sezóny predviedli obe mužstvá dobrý pohyb. Všetky góly padli v početnej výhode a rozhodovalo sa v presilovkách. Vzhľadom na priebeh zápasu sme si aspoň jeden bod zaslúžili. Hrali sme až do konca duelu a pri power-play sme sa pokúsili vyrovnať. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo a šance ostali nevyužité."

Bílí Tygři Liberec (ČR) - Kärpät Oulu (Fín.) 3:4 (0:2, 2:2, 1:0) - Martin Bartek 1+0, Ján Lašák (obaja Liberec) odchytal celé stretnutie

B-skupina:
Zürich SC Lions (Švaj.) - Valerenga Oslo (Nór.) 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Viedeň Capitals (Rak.) - BK Färjestad (Švéd.) 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

C-skupina:
Briancon Diables Rouge (Fr.) - Villach SV (Rak.) 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Servette Ženeva (Švaj.) - Frölunda Indians (Švéd.) 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

D-skupina:
Djurgaarden IF (Švéd.) - Fribourg-Gottéron (Švaj.) 5:4 po predĺžení (0:0, 1:3, 3:1 - 1:0)

E-skupina:
Tappara Tampere (Fín.) - Stavanger Oilers (Nór.) 7:3 (1:3, 4:0, 2:0)
Oceláři Třinec (ČR) - SC Bern (Švaj.) 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) - Vladimír Dravecký (Třinec) 0+1

G-skupina:
KalPa Kuopio (Fín.) - Sparta Praha (ČR) 4:5 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 1:2 - 0:0, 0:1) - Lukáš Cingeľ 1+0, Martin Réway (obaja Sparta Praha) 0+2
Växjö Lakers (Švéd.) - Adler Mannheim (Nem.) 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

H-skupina:
Vítkovice Steel (ČR) - ERC Ingolstadt (Nem.) 5:1 (0:0, 2:1, 3:0) - Richard Stehlík 1+1, Peter Húževka (obaja Vítkovice) 1+1
EV Zug (Švaj.) - SaiPa Lappeenranta (Fín.) 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

J-skupina:
SonderjyskE Vojens (Dán.) - IFK Helsinki (Fín.) 4:5 po sam. nájazdoch (3:0, 1:2, 0:2 - 0:0, 0:1)
Krefeld Pinguine (Nem.) - AIK Skelleftea (Švéd.) 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Viac o téme: HC Košice Hokej Sparta Praha Vítkovice Liga majstrov