Rybárikovú čaká slovensko-české derby: V New Havene o titul proti trojnásobnej finalistke

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: SITA

NEW HAVEN - Slovensko-české finále dvojhry odohrajú v sobotu po 21.00 h SELČ na tenisovom turnaji WTA Connecticut Open v americkom New Havene (dotácia 710 000 USD, tvrdý povrch). Proti sebe sa postavia Magdaléna Rybáriková a Petra Kvitová. Rybáriková si v prvom semifinále poradila s rovnako nenasadenou Taliankou Camilou Giorgiovou za 83 minút 6:2, 6:4. V druhom semifinále dvojka podujatia Kvitová zdolala nenasadenú Austrálčanku Samanthu Stosurovú za 73 minút 6:3, 6:1.

Druhé semifinále malo ešte jednoznačnejší priebeh ako to prvé. Dvadsaťštyriročná Kvitová nad o šesť rokov staršou Stosurovou najmä v druhom sete absolútne dominovala a napokon zvíťazila 6:3, 6:1. Víťazka zahrala 26 víťazných úderov popri 15 nevynútených chybách a pridala aj 11 es a 76% víťazných bodov po prvom podaní. Súperke odvrátila všetky štyri brejkové príležitosti. Stosurová (25. v rebríčku WTA) mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 7-18.

"Nedívam sa na číslo, ale pocitovo viem, že som zahrala veľmi dobre. Som šťastná, že som mohla predviesť takú hru, ako som si to pred zápasom predsavzala," cituje server WTA Kvitovú. Česká hráčka má mimoriadne úspešnú bilanciu na "harde" v Connecticut Open Tennis Center. V roku 2012 podujatie v New Havene vyhrala, vlani prehrala vo finále so Simonou Halepovou a teraz si do tretice zahrá o turnajový titul.

Viac o téme: Magdalena Rybarikova Petra Kvitová WTA Finále 2014 New Haven