VIDEO Postupový sen Slovana sa rozplynul: BATE mu uštedril tri góly

Pavel Fořt a Dmitrij Lichartovič v súboji o loptuPavel Fořt a Dmitrij Lichartovič v súboji o loptu Zdroj: TASR

BORISOV - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava si zatiaľ nesplnili sen o postupe do skupinovej fázy Ligy majstrov. V odvetnom súboji play-off podľahli v utorok večer v Borisov aréne miestnemu BATE 0:3 (0:1). Znamená to, že v súčte s prvým zápasom v Bratislave (1:1) si štvrtý postup medzi futbalovú smotánku starého kontinentu zabezpečil desaťnásobný bieloruský majster. Slovenský šampión Slovan Bratislava sa predstaví v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA.

Domáci hráči viedli od 41. min gólom Michaila Gordejčuka a o svojom hladkom víťazstve a postupe rozhodli dvoma presnými zásahmi v rozpätí krátkeho časového úseku v 84. a 85. min. Vtedy presne namierili Sergej Krivec a Vitalij Rodionov. To už hrali slovanisti bez vylúčeného Seydoubu Soumaha, ktorý v 79. min videl po druhej žltej aj červenú kartu a prakticky stratili šancu na postup.

V opatrnej prvej desaťminútovke zaujala len slabá strela Gordejčuka, ktorú Perniš kryl. V 14. min však vyrobila obrana Slovana veľkú chybu. Nechala za svoj chrbát zbehnúť Rodionova a ten mal dostatok času aj priestoru, aby v dobrej pozícii namieril - do ľavej žrde. Odrazenú loptu potom spacifikoval Hudák. O dve minúty neskôr ukázali náznak modernej kombinácie aj hostia, ale obranca Jablonský zakončoval spoza šestnástky nepresne. O ďalšie tri minúty sa pri rohovej zastávke predviedol Soumah. Po jeho centri sa odrazená lopta dostala ku Grendelovi, no aj jeho zakončenie malo ďaleko k presnosti. V 26. min opäť pohrozil najnebezpečnejší domáci hráč Rodionov. O minútu neskôr hlavičkoval Fořt, ale málo nebezpečne, a Černik bezpečne kryl. V 41. min sa futbalovejší hráči BATE dočkali. Po akcii Lichtaroviča a Rodionova nebojácne vbehol do šestnástky Slovana Gordejčuk a skúsene preloboval Perniša - 1:0.

Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívne a v 53. min mal Gorosito po rohu Grendela dvakrát za sebou na nohe vyrovnanie, ale brankár Černik reflexívne zachránil po jeho strelách z niekoľkých metrov. Potom prišli veľké šance domácich. Krivecov pokus, Filipenkov volej, ale najmä Rodionovova strela z hranice šestnástky, keď lopta pristála na brvne, volali po góle. V 79. min videl guinejský útočník Slovana Soumah po druhej žltej aj červenú kartu. To bol začiatok konca pre Slovan, lebo útočný vabank hosťom absolútne nevyšiel. Najprv v 84. min Krivec zvýšil na 2:0 pre bieloruského šampióna a o niekoľko sekúnd neskôr zatĺkol klinec do rakvy belasých najlepší hráč zápasu Rodionov.

FC BATE Borisov (Biel.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, do skupinovej fázy LM postúpil Borisov, Slovan sa predstaví v skupinovej fáze EL UEFA
Góly: 41. Gordejčuk, 84. Krivec, 85. Rodionov, ŽK: 43. Olechnovič, 50. Lichtarovič - 47. Soumah, 50. Gorosito, 87. Kolčák, ČK: 79. Soumah (Slovan), rozhodovali: Stark - Pickel, Schiffner (všetci Nem.)

BATE: Černik - Chaguš, Poľakov, Filipenko, Mladenovič - Olechnovič, Lichtarovič (61. Aleksievič), A. Voloďko - Gordejčuk (67. Jakovlev), Rodionov (87. Signevič), Krivec

Slovan: D. Perniš - Čikoš, D. Hudák, Gorosito, Jablonský - Kolčák, Grendel (83. Peltier) - Žofčák (46. Štefánik), Fořt (62. Vittek), Halenár - Soumah

František Straka, tréner Slovana: "Môj tím nebudem kriticky hodnotiť. Ak si to niekto myslí, tak to vôbec nie. Odohrali sme zápas, kde sme urobili maximum pre naplnenie nášho sna. Musíme oceniť silu súpera a BATE je výborné mužstvo. Ale do 65. minúty bol zápas úplne otvorený, mali sme obrovské šance na vyrovnanie, na gól, a ten zápas by vyzeral inak. Domáci nás potrestali za naše individuálne chyby. Bohužiaľ sme ich urobili. Gratulujem BATE, že sú v skupine. Sú oveľa skúsenejší. Urobili sme maximum. Môj tím zaslúži uznanie, že bude hrať Európsku ligu."

Viac o téme: Bate Borisov Slovan Bratislava Liga majstrov Predkolo 2014