Američania pred Davis Cupom so Slovákmi: Nevedia, kto bude dvojkou

John Isner v súboji s Martinom Kližanom
John Isner v súboji s Martinom Kližanom

NEW YORK - Americký tenista John Isner považuje svoje miesto v kádri USA na stretnutie so Slovákmi 12. - 14. septembra na tvrdom povrchu v hale v Chicagu v play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára 2015 reprezentačných družstiev mužov za pomerne isté. Netrúfa si stanoviť, kto by mal byť ďalším singlistom v nominácii nehrajúceho kapitána Jima Couriera.

"V prvom rade dúfam, že ja budem v tíme. Myslím si, že to mám značne zabezpečené. Neviem, koho by som ďalej zvolil, kapitána čaká náročné rozhodnutie. Donald Young, Steve Johnson, Sam Querrey a Jack Sock, ktorých ste spomenuli, sú renkingovo veľmi blízko pri sebe. Donald, Steve a Jack skončili na US Open so sklamaniami, Sam si tu počína dobre a má skúsenosti s predmetnou súťažou. Poznám šéfa nášho tímu - prihliada na všetko a jeho verdikt bude správny," povedal 15. muž svetového rebríčka ATP Isner na tlačovej besede po svojom štvrtkovom postupe do 3. kola medzinárodných otvorených majstrovstiev Spojených štátov amerických 2014 v New Yorku. Citoval ho web podujatia.

Dvadsaťdeväťročný majster es Isner nepredpokladá, že hostitelia vyrukujú s inou verziou ako 2+2, teda dvoma singlistami a bratmi Bobom a Mikom Bryanovcami do štvorhry: "Pred niekoľkými rokmi sme to síce urobili v Kolumbii v rovnakej fáze, ale to vtedy vyvstalo z rodinných okolností Bryanovcov. Jediným prípadným problémom pri zložení s dvoma deblistami je, že keď prídu nejaké zdravotné ťažkosti niektorého singlistu, v podstate niet koho nasadiť do dvojhry. V tom môže byť zrada. Myslím si však, že pôjdeme osvedčenou cestou, pretože ten bod zo štvorhry je pri Bryanovcoch vždy vopred takmer do absolútnej miery istý."

Medzi najlepšími 32 v lokalite Flushing Meadows je aj Querrey, vyzve lídra renkingu Novaka Djokoviča zo Srbska. K daviscupovej situácii uviedol: "Nehodlám nahlas hútať nad tým, či by som sa mal ocitnúť v nominácii. Na to je tu Jim. Ak ma pozve, budem pripravený. Ak zvolí niekoho iného, bude to v poriadku."

Uzávierka oficiálnych predbežných nominácií bude v utorok 2. septembra. V ten deň na tlačovej besede o 11.00 h v NTC v Bratislave oznámi svoju voľbu kapitán hostí Miloslav Mečíř.


Zdroj:
SITA
Foto:
zimbio.com

DISKUSIA