Kližan po päťsetovej dráme končí: Dobrý výkon na českého rivala nestačil

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Zverenec trénera Martina Damma prehral so šiestym nasadeným Čechom Tomášom Berdychom po vyše triapolhodinovej päťsetovej dráme 3:6, 6:4, 2:6, 6:3, 3:6.

Slovensko tak prišlo vo Flushing Meadows aj o posledné želiezko v singli. Kližan neodplatil Berdychovi prehru z vlaňajšieho Wimbledonu, keď využil iba dva z trinástich brejkbalov. Jeho maximom na US Open zostáva osemfinále z roku 2012, vlani skončil hneď v 1. kole na rakete Američana Donalda Younga.

Kližan bol v úvodnom sete zápasu s Berdychom aktívnejším hráčom a za stavu 3:3 mal k dispozícii tri brejkbaly. Ani jeden však nevyužil, v ďalšom geme stratil servis a prvý set sa stal korisťou českej jednotky. O osude druhého dejstva rozhodol desiaty gem, v ktorom Kližan prelomil podanie rodáka z Valašského Meziříčí. Tretí set bol v réžií Berdycha, ktorý dvakrát zobral súperovi servis. Štvrté dejstvo získal vo svoj prospech Kližan, ktorý za stavu 5:3 premenil v poradí štvrtý setbal. V piatom sete Berdych po rýchlom brejku odskočil súperovi na 4:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:3 odvrátil dva brejkbaly a následne premenil hneď prvý mečbal.

Tomáš Berdych Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Výsledky piatkového stretnutia 2. kola dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (25. augusta - 8. septembra, celková minimálna dotácia 38 251 760 USD, tvrdý povrch Deco Turf II vonku):