Dvojgólový Lafata zariadil triumf pre Spartu, tri body aj pre Plzeň

Zdroj: sparta.cz

PRAHA - Futbalisti Viktorie Plzeň zdolali v nedeľnom stretnutí českej najvyššej súťaže Synot ligy Duklu Praha 2:1. Hostí síce poslal do vedenia v 23. min Jean-David Beauguel, no domáci tím dokázal odpovedať v druhom polčase gólmi Ondřeja Vaněka a Václava Procházku.

Plzeň sa vďaka víťazstvu dostala na prvé miesto o jeden bod pred dvojicu pražských tímov Slaviu a Spartu.

Sparta Praha zvíťazila nad Jabloncom 2:0. O oba góly "rudých" sa v druhom polčase postaral útočník David Lafata. Sparťania sa tak znovu po dvoch predchádzajúcich porážkach s Ostravou (0:1) doma a následne na ihrisku Dukly Praha (0:1) naladili na víťaznú vlnu. Po neúplnom 6. kole im patrí tretie miesto o skóre za mestským rivalom Slaviou.

FC Viktoria Plzeň - Dukla Praha 2:1 (0:1)
Góly: 49. O. Vaněk, 61. Procházka - 23. Beauguel, ČK: 64. J. Mareš (Dukla)
Patrik Hrošovský odohral celý duel, Matúš Kozáčik odchytal celé stretnutie, Marek Bakoš sledoval duel zo striedačky, Martin Chrien a Marián Čišovský (všetci Plzeň) nefigurujú v zápise o stretnutí

Sparta Praha - Jablonec 2:0 (0:0)
Góly: 61. a 70. Lafata