AC Miláno s cenným úlovkom: Do tímu prichádza holandský talent z Chelsea

Lewis Holtby a Marco Van Ginkel (vpravo)
Lewis Holtby a Marco Van Ginkel (vpravo)

MILÁNO - Holandský futbalový stredopoliar Marco van Ginkel odchádza z londýnskej Chelsea na hosťovanie do AC Miláno. Nasleduje tak kroky svojho bývalého spoluhráča na Stamford Bridge Španiela Fernanda Torresa. Informovala o tom agentúra Reuters.

Van Ginkel prišiel do Chelsea z Vitesse Arnhem, pre problémy s krížnym väzom však vynechal takmer celú uplynulú sezónu. Na San Sire by mal hosťovať do 30. júna 2015. Van Ginkel patril medzi ťahúňov mládežníckych výberov "Oranjes" a za mužský národný tím odohral zatiaľ dva zápasy.

Milánsky veľkoklub mal na lane aj útočníka Jonathana Biabianyho z AC Parma, opačným smerom mal putovať obranca Cristian Zaccardo. Ten sa ale s Parmou nedohodol na podmienkach spolupráce a tak sa výmena nezrealizovala, informovala agentúra AP. V posledný deň prestupového obdobia AC zároveň predalo do Benfiky Lisabon stredopoliara Bryana Cristanteho za 6 miliónov eur.

Milánsky klub počas leta posilnili aj Van Ginkelov spoluhráč z Chelsea Fernando Torres, brankár Diego López, Brazílčan Alex, Kolumbijčan Pablo Armero a Francúz Jérémy Ménez.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA