Prešov zbabral šláger SEHA League s Veszprémom, hoci po polčase viedol

Dajnis Kristopans z PrešovaDajnis Kristopans z Prešova Zdroj: SITA

PREŠOV - Hádzanárom Tatrana Prešov sa v 4. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" nepodarilo zvíťaziť ani v druhom stretnutí. V utorkovom šlágri 1. kola podľahli vo svojej Tatran handball aréne špičkovému maďarskému klubu MKB-MVM Veszprém KC 29:32, hoci po prvom polčase viedli 16:12.

Šarišania začali dobre a od úvodu boli vo vedení. Väčšinou o jeden - dva góly, ale v záverečnej desaťminútovke sa im podarilo natiahnuť rozdiel a na polčasovú prestávku išli za nádejného stavu 16:12. Ešte v 41. min po góle Furlana mal prešovský tím k dobru sľubný náskok (21:18), o ktorý však vzápätí v priebehu šiestich minút prišiel šnúrou Veszprému na 23:21. Domáci vstupovali do poslednej desaťminútovky s trojgólovým mankom (22:25). Hoci sa zásluhou Antla dostali v 55. min na 26:27, nováčik ligy si záver duelu postrážil. Najviac gólov Tatrana strelil skúsený krídelník Radoslav Antl, autor 8 presných zásahov.

Zverenci Petra Dávida, ktorý zatiaľ čaká na prvý úspešný výsledok v SEHA Gazprom South Stream League, majú po dvoch vystúpeniach na bodovom konte nulu a v neúplnej tabuľke im patrí predposledná priečka.

Úradujúceho slovenského šampióna čaká ďalší zápas v tejto súťaži v sobotu 13. septembra o 17.00 h, keď zavíta na palubovku chorvátskeho víťaza 2. ročníka nadnárodnej ligy RK Záhreb.

Tatran Prešov (SR) - MKB-MVM Veszprém KC (Maď.) 29:32 (16:12)
Najviac gólov: Antl 8, Číp 6, Furlan 5 - Ilič 7/2, Sulič 6, L. Nagy 5
Pok. hody: 3/1 - 2/2, vylúčení: 4 - 6, rozhodovali: Gj. Načevski a Nikolov (obaja Maced.), 3230 divákov

Viac o téme: Tatran prešov Vszprém Seha league