Hokejový šampionát opäť v Bratislave a Košiciach? O osude Slovenska rozhodnú v Prahe

Maskot šampionátu 2011 Goooly
Maskot šampionátu 2011 Goooly

BRATISLAVA - Slovensko sa už oficiálne uchádza o usporiadanie majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2019.

Do 1. septembra, kedy bol termín na podanie oficiálnych prihlášok, požiadali o usporiadanie MS 2019 okrem Slovákov aj Švajčiari. O usporiadateľovi MS 2019 sa rozhodne v máji 2015 počas kongresu IIHF v Prahe.

„Naša prihláška už odišla do sídla Medzinárodnej hokejovej federácie, budeme bojovať o šampionát so Švajčiarskom. Zatiaľ sme podali prihlášku ako krajina, nešpecifikovali sme mestá. Toto budeme musieť urobiť po 1. januári 2015, keď sa bude finišovať so všetkými prezentáciami a projektami v kandidačnom procese,“ informoval prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Igor Nemeček.

Slovensko usporiadalo svetový šampionát v Bratislave a Košiciach v roku 2011, Švajčiarsko hostilo najlepšie hokejové reprezentácie v roku 2009.

"Švajčiarsko nebude ľahkým súperom, táto krajina má dostatok skúseností, robila viackrát majstrovstvá sveta. Naposledy ich však organizovali v roku 2009 a ako sme sa s naším tímom vtedy presvedčili, nebola to výhra, zožali veľa kritiky. Viem, že chcú postaviť nové haly, posunúť turnaj na vyššiu úroveň. Musíme si zodpovedne pripraviť kandidatúru, nič nepodceniť a presvedčiť delegátov z celého sveta na budúcoročnom kongrese v Prahe," tvrdí prezident hokejového zväzu Igor Nemeček.

Na rozdiel od Švajčiarska bol šampionát na Slovensku organizačne úspešný. Aj vďaka tomu sa Slováci rozhodli bojovať o turnaj opäť. Ak by to nevyšlo, do úvahy by mohol potom prísť rok 2020. "Takmer rok sme uvažovali, na ktorý termín si podať prihlášku. Pozreli sme sa na to, kto bude organizovať nasledujúce šampionáty, kto organizoval predchádzajúce a rozhodli sme sa, že rok 2019 bude optimálny pre možný úspech a vrátenie MS na Slovensko," vysvetľuje Igor Nemeček.  


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA