Slovanisti prekvapili na ľade obhajcu: Dôležité víťazstvo rozhodol fantastický Nagy!

Jonathan Sigalet a Ladislav NagyJonathan Sigalet a Ladislav Nagy Zdroj: SITA

MAGNITOGORSK - Hráči Slovana Bratislava naplno bodovali aj vo svojom druhom vystúpení v novom ročníku Kontinentálnej hokejovej ligy. V sobotu sa víťazstvom 3:2 postarali o prekvapenie na ľade obhajcu Gagarinovho pohára Metallurgu Magnitogorsk.

Belasí odleteli hneď ráno po štvrtkovom víťaznom dueli s Medveščakom Záhreb (5:2) a absovovali osem hodín v lietadle. Napriek tomu, že veľa času na pokojný oddych nemali, v Magnitogorsku sa im darilo a boli viac ako len vyrovnaným súperom domácim.

Belasí hrali umne a síce inkasovali v 4. min, rýchlo sa otriasli a opäť potvrdili neuveriteľnú silu v útoku, ktorá im pred rokom chýbala. Najskôr odpovedali zverenci Rostislava Čadu gólom Nedorosta a následne aj Bartoviča, ktorého našiel pred bránkou skvelou prihrávkou Murley.

Bratislavčanom sa nedarili presilovky, Rusi ich celkom tlačili, ale belasí mali veľkú silu pred súperovou bránkou a predvádzali nebojácny hokej. Ruský tlak v druhej tretine vyústil do vyrovnania, v 29. min dostal Grigorenko výbornú prihrávku a spomedzi kruhov prekonal Backlunda - 2:2.

Ani to však belasými neotriaslo a následne bol vo veľkej šancu Nagy a po ňom viackrát Netík. Obhajca so slovenským zástupcom predvádzali skevlý hokej na oboch stranách, slovanistov viackrát zachránil doslova zázračnými zákrokmi švédsky gólman.

V úvode tretej tretiny ustáli oslabenie a následne využili presilovku piatich proti trom. Tretí gól strelil najlepší strelec belasých Nagy. V poslednej desaťminútovke sa ruskí hokejisti držali viacej v útočnom pásme a dostávali do väčších šancí. Záverečné minúty zápasu priniesli dramatické momenty, hra sa presúvala zo strany na stranu. Domáci mali viacero možností vyrovnať, ale Backlund už nepustil za chrbát žiaden puk.

Ďalší duel v rámci trojzápasového tripu na ľade súperov odohrajú zverenci trénera Rostislava Čadu v pondelok o 15.00 SELČ v Jekaterinburgu proti domácemu Avtomobilistu.

Metallurg Magnitogorsk - Slovan Bratislava 2:3 (1:2, 0:1)
Góly: 4. Kovář (Lee, Mozjakin), 29. Grigorenko (Kosov) - 9. Nedorost (Nagy), 17. Bartovič (Murley, Tičar), 50. Nagy (Baranka, Jeglič). Rozhodovali: Kadyrov, Safjuľov - Gordenko, Tomilov, vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Magnitogorsk: Košečkin – Biriukov, Antipin, Chabarov, Lee, Ibragimov, Bereglazov, E. Grigorenko, S. Tereščenko – Moziakin, Kovář, Zaripov – Platonov, Brent, Osala – Kosov, Kamenev, Jakucenia – Pare, Junkov, Timkin

Slovan: Backlund - Baranka, Sersen, Sigalet, Starosta, Mihálik, Brejčák, Luža - Vondrka, Nedorost, Nagy - L. Hudáček, Surový, Netík - Bartovič, Tičar, Murley - Ölvecký, White, Jeglič

Rostislav Čada /zdroj: hcslovan.sk/: "Po celý zápas sme veľmi dobrou obranou čelili útočnej sile domácich. Až na gól v oslabení sme nedovolili gólovo sa presadiť veľmi silnej prvej formácii. Dva góly sme strelili v presilových hrách a to boli hlavné dôvody toho, že sme dnes získali tri body."

Viac o téme: KHL Slovan Magnitogorsk September 2014 Hopkej
  • Zdroj: Športky; TASR