VIDEO Obrovské prekvapenie na MS: Francúzi vyradili domácich Španielov

Miloš Teodosič skóruje cez brazílskeho súperaMiloš Teodosič skóruje cez brazílskeho súpera Zdroj: SITA

MADRID - O jednoznačne najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu Svetového pohára basketbalistov v Španielsku sa na úkor usporiadateľov postarali v stredu úradujúci majstri Európy Francúzi. "Les Bleus" v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí šokujúco zdolali spolufavoritov na zlato 65:52 (35:28). K víťazstvu sa dopracovali výbornou obranou, až 16 útočnými doskokmi a "pomohla" im aj katastrofálna španielska streľba trojok (22/2).

Na nečakanú exhibíciu režírovanú Milošom Teodosičom (23 bodov) sa zmenil stredajší štvrťfinálový duel Srbsko - Brazília na Svetovom pohári basketbalistov v Španielsku. Balkánci po vyrovnanom prvom polčase (37:32) zasadili súperovi knokaut v tretej štvrtine, ktorú vyhrali suverénne 29:12 a celý duel presvedčivo 84:56. "Plavi" mali v druhej polovici duelu až 31-bodový náskok.

Francúzi nastúpia v piatkovom madridskom semifinále proti Srbom. Ani pred štyrmi rokmi na svetovom šampionáte v Turecku neprešli Španieli bránami štvrťfinále, vtedy ich v osmičke najlepších vyradili Srbi. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria teraz USA a Litva.

Francúzsko - Španielsko 65:52 (15:15, 20:13, 7:15, 23:9)
Francúzsko: Diaw 15 (3 trojky), Heurtel 13, Batum a Gelabale po 9, Lauvergne 4 (Gobert 5, Diot a Fournier po 4, F. Piétrus 2, E. Jackson 0)
Španielsko: P. Gasol 17, Navarro 10, R. Fernández 6, Rubio 4, M. Gasol 3 (Calderón a Llull po 5, Ibaka 2, S. Rodríguez 0)
TH: 20/15 - 13/10, fauly: 22 - 18, trojky: 6 - 2

Srbsko - Brazília 84:56 (21:17, 16:15, 29:12, 18:12)
Srbsko: Teodosič 23 (3 trojky), Raduljica 10, Markovič 9, N. Bjelica 8, Kalinič 5 (Bogdan Bogdanovič 12, Krstič 10, Štimac 4, Birčevič 3, Simonovič, Katič a Jovič po 0)
Brazília: Varejao a Vieira po 12, Barbosa 5, Huertas 4, Splitter 3 (Alex Garcia 8, Neto 6, Nene 4, Hettsheimeir 2, Machado, L. Taylor a Giovannoni po 0)
TH: 16/13 - 15/7, fauly: 21 - 18, trojky: 9 - 5