Prekvapenie v daviscupovom tíme Slovenska: Gombos dostal prednosť pred Lackom

Norbert Gombos
Norbert Gombos

CHICAGO - Líder domáceho tímu John Isner a aktuálna singlová dvojka hostí Norbert Gombos otvoria v piatok o 23.00 h SELČ stretnutie USA - Slovensko v Chicagu v play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára 2015 tenisových reprezentačných družstiev mužov. Na druhú dvojhru tohto dňa na tvrdom povrch Acrylic v hale Sears Centre Arena následne nastúpia Sam Querrey a jednotka kádra SR Martin Kližan.

Na sobotňajšiu štvorhru (21.00 h SELČ) nahlásili nehrajúci kapitáni Jim Courier a Miloslav Mečíř pred štvrtkovým žrebom programu páry Bob Bryan, Mike Bryan, resp. Lukáš Lacko, Michal Mertiňák. Prvá z nedeľňajších dvoch dvojhier sa začne o 19.30 h SELČ. Budú hrať Isner a Kližan, po nich Querrey a Gombos.

Gombos teda napokon dostal prednosť rovnako ako v súvislosti s aprílovým bratislavským zápasom s Rakúšanmi v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny DP. Vtedy však nahradil Kližana a značne nečakane si poradil s Dominicom Thiemom.

"Bolo to pre mňa náročné rozhodovanie a som rád, že som pri ňom mohol zohľadniť ten apríl. Norbert vtedy napokon aj získal nečakaný bod vo veľmi ťažkom zápase, takže to máme odskúšané, a to s dobrým efektom. Lukáš sa teraz necítil byť v natoľko dobrej forme, ešte včera večer uznal, že mu chýba sebaistota. Gombosova výkonnosť počas celého týždňa prípravy stúpala, je odhodlaný zabojovať. V tímovej atmosfére rastie, hltá to a ja z toho mám vnútorne dobrý pocit porovnateľný s tým aprílovým. Celkovo však stále platí, že proti kvalitne podávajúcim Američanom to chalani budú mať náročné aj psychicky. Musia sa pripraviť na menej výmen aj na to, že ich prípadné šance na príjme môžu domáci často vymazať esom či bodom priamo zo servisu," povedal Miloslav Mečíř.

Deblista Michal Mertiňák stále nie je úplne fit a možno bude nútene chýbať. "Liečba napreduje pomaličky a ja mám obavy, či sa do soboty stihne dať dokopy. Prvý deň bol na tom dobre, potom sa mu to však v tele nejako rozprúdilo a začal sa sťažovať na slabosť. Bol si teraz pinknúť, ale nie je to úplne ono. Absencia by bola oslabením, hoci s bodom zo štvorhry sme od začiatku príliš nerátali. Miško s Martinom Kližanom potvrdili, že keď sa tá ich hrá dobre ´spojí´, môžu byť nebezpeční. Tentoraz však budú na druhej strane Bryanovci," podotkol Mečíř.

Generálny sekretár Igor Moška dodal: "Jastrabie oko napokon v hale nebude. O predaji vstupeniek nemáme podrobné informácie, dosť nás však prekvapilo, že sú značne drahé. Ťažko teda odhadnúť, koľko miest v 7-tisícovom hľadisku sa zaplní."

USA - SLOVENSKO
(Chicago, Sears Centre Arena, tvrdý povrch Acrylic v hale)

Piatok (23.00 h SELČ):
John Isner - Norbert Gombos
Sam Querrey - Martin Kližan

Sobota (21.00 h SELČ):
Bob Bryan, Mike Bryan - Lukáš Lacko, Michal Mertiňák

Nedeľa (19.30 h SELČ):
John Isner - Martin Kližan
Sam Querrey - Norbert Gombos


Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA