Poprad zdolal v chudobnom zápase vicemajstra, rozhodlo až predĺženie

Radosť hráčov HK PopradRadosť hráčov HK Poprad Zdroj: SITA

POPRAD - Hokejisti HK Poprad sú v tejto sezóne Tipsport extraligy zatiaľ stopercentní a vedú tabuľku s piatimi bodmi. Po výhre v predohrávke nad reprezentačnou dvadsiatkou si Popradčania poradili v piatok v domácej premiére s vicemajstrom z Nitry 1:0 po predĺžení. O víťazstve kamzíkov rozhol v 63. min Richard Rapáč.

Oba tímy hrali od úvodu opatrne a zbytočne neriskovali. Poprad i Nitra si vytvorili viaceré šance, ale brankári Kostúr a Lakosil boli pozorní. Strelci nemali svoj deň a obrany dominovali nad útokmi. Skóre sa nemenilo ani počas presilových hier. Na gól sa čakalo až do 63. min, keď Kasík našiel pred bránkou Rapáča, ktorému sa podarilo prestreliť Lakosila v nitrianskej bránke.

HK Poprad - HK Nitra 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 63. Rapáč (Kasík, Matis)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gajan, Holienka, 1417 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, Suchý, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Makovský - Hvila, Bartečko, T. Sýkora - Kroták, Takáč, Paločko - Rapáč, Paukovček, Matis - Štrauch, Boltun, Gápa

Nitra: Lakosil - Michal Novák, Ordzovenský, Nádašdi, Guoth, Milo, Kloz - Tománek, Stümpel, H. Ručkay - R. Mráz, M. Kováčik, Pupák - J. Ručkay, J. Štefanka, Marek Slovák - Piačka, Lelkeš, Bajtek

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Vypracovali sme si množstvo šancí, ale nedokázali sme z nich skórovať. Škoda, že sme niektoré momenty riešili nesprávne. Vzhľadom na počet presiloviek boli slabou stránkou naše presilovky, musíme na nich zapracovať. Napokon sme sa presadili v predĺžení, z dvoch bodov sa tešíme."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Na to, že to bol prvý zápas sezóny, to bol pekný hokej s množstvom šancí. Chýbali však góly, mysleli sme si, že útok je našou silnou stránkou. Tlačili sme sa do bránky, najmä v závere sme mohli skórovať a streliť aspoň o jeden gól viac ako domáci."

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK Nitra Tisport extraliga