Jihlava vyhrala aj vďaka Kukoľovi, Sparta znovu stratila body

Hráči FC Vysočina JihlavaHráči FC Vysočina Jihlava Zdroj: fcvysocina.cz

PRAHA - Slovenský futbalista Vladimír Kukoľ pomohol jedným gólom k víťazstvu Jihlavy 3:0 na trávniku Hradca Králové v sobotňajšom zápase českej Synot ligy. Dvadsaťšesťročný stredopoliar prišiel na ihrisko v 76. minúte za stavu 2:0 pre hostí a v 89. minúte spečatil triumf svojho mužstva.

Jihlava sa dočkala premiérového triumfu v sezóne až v siedmom ligovom kole. Dvoma gólmi sa na ňom podieľal Haris Harba. Jihlava sa tak odlepila z dna tabuľky, kam spadla Příbram po tom, čo nezvládla záver duelu s Jabloncom (1:4). Slovenský záložník Ján Greguš ako nový kapitán Baníka Ostrava doviedol svoj tím k výhre 1:0 nad Mladou Boleslavou. Jediný gól stretnutia strelil v 20. minúte Marek Šichor.

FK Teplice - Sparta Praha 0:0
/M. Breznaník (Sparta) na lavičke/

České Budějovice - Slovácko 2:2 (2:0)
Góly: 15. Linhart, 26. Vošahlík - 53. Kerbr, 89. L. Došek
Jaroslav Machovec odohral celý zápas a v 79. min videl ŽK, Matej Podstavek (obaja Č. Budějovice) nastúpil v 79. min - Tomáš Košút (Slovácko) nastúpil v 78. min.

Dukla Praha - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
Gól: 79. J. Moravec
Martin Chudý odchytal celý zápas, Lukáš Štetina a Jakub Považanec odohrali celý duel, Štetina dostal v 40. min ŽK, Marek Hlinka (všetci Dukla) sedel na lavičke náhradníkov - Lukáš Pauschek odohral celé stretnutie, Matúš Mikuš hral do 62. min, keď ho vystriedal Ivan Lietava, Martin Cseh (všetci Bohemians) sedel na lavičke

Hradec Králové - Jihlava 0:3 (0:1)
Góly: 31. a 83. Harba, 89. KUKOĽ
Juraj Križko odohral celý duel a v 83. min dostal ŽK, brankár Martin Kuciak (obaja Hradec) sedel na lavičke - Vladimír Kukoľ (Jihlava) nastúpil v 76. min a skóroval.

Ostrava - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)
Gól: 20. Šichor
Ján Greguš (Ostrava) odohral celý zápas - Michal Ďuriš (Boleslav) odohral celý duel a v 43. min dostal ŽK

Příbram - Jablonec 1:4 (0:0)
Góly: 48. Řezníček - 73. Romera, 78. Jun (z pok. kopu), 85. D. Rossi (z pok. kopu), 88. Kopic
Tomáš Hájovský (Příbram) sedel na lavičke náhradníkov.

Viac o téme: Vladimír kukoľ Česko Jihlava
  • Zdroj: TASR, SITA