VIDEO Kanonier Chelsea prepisuje históriu: Costa nie je normálny, žasne Mourinho

Diego Costa zažil v zápase proti Swansea až trojgólovú radosťDiego Costa zažil v zápase proti Swansea až trojgólovú radosť Zdroj: SITA

LONDÝN - Diego Costa vtrhol do Premier League ako uragán a José Mourinho jeho letný nákup za viac ako 30 miliónov libier určite neľutuje. Kanonier reprezentujúci Španielsko, ktorý predtým pôsobil v Atléticu Madrid, sa môže za prvý štyri zápasy anglickej najvyššej súťaže pochváliť famóznou bilanciou.

Útočník má totiž na konte už sedem gólov za štyri zápasy. "Ak tím hrá dobre, musí dávať góly. Ale sedem gólov v štyroch zápasoch je možno až priveľa. Veď nemôžete očakávať ani to, že ich strelí osem v štrnástich dueloch. Nie je to normálne," uviedol portugalský kouč.

Cestu za prvým hetrikom v drese Chelsea Costa započal v poslednej minúte prvého polčasu v zápase proti Swansea, keď vyrovnal na 1:1. Ďalšími dvoma gólmi z 56. a 67. minúty posunul Londýnčanov k ďalšiemu víťazstvu v sezóne. Potom prenechal svoje miesto ďalšej posile Loicovi Rémymu, ktorý strelil štvrtý zásah svojho tímu. "Blues" následne dovolili súperovi v závere už iba skorigovať na rozdiel dvoch gólov.

Vďaka takémuto apetítu čoskoro 26-ročný strelec vyrovnal jeden z najstarších rekordov tímu zo Stamford Bridge. Ako prvému hráčovi od roku 1928 sa mu totiž podarilo skórovať v každom zo svojich prvých štyroch zápasov za klub. Takisto sa po Mickym Quinnovi stal druhým hráčom histórie, ktorý strelil gól vo svojich prvých štyroch zápasoch v samotnej Premier League. A to všetko sa mu podarilo dokázať iba so 14 strelami.

Uvidíme, ako sa bude Costovi dariť v nasledujúcich zápasoch a či mu v priebehu času nezvlhne pušný prach. Fanúšikovia Chelsea a milovníci gólostrojov pevne dúfajú, že nie.

Viac o téme: Jose Mourinho Chelsea Diego Costa
  • Zdroj: sportky.sk, ČTK