Slovenským hokejom otriasla obrovská tragédia: Miroslav Hlinka spáchal samovraždu

Miroslav Hlinka
Miroslav Hlinka

BANSKÁ BYSTRICA - Bývalý slovenský hokejový reprezentant Miroslav Hlinka sa pravdepodobne v nedeľu obesil v Banskej Bystrici.

K tragédii malo prísť na jeho izbe v hoteli, v ktorom prechodne býval počas pôsobenia pod Urpínom. Mŕtve telo našli v nedeľu.

Tragickú správu potvrdila polícia ako i riaditeľ bystrického klubu Michal Longauer.

Hlinka pôsobil naposledy ako asistent trénera extraligového klubu HC'05 Banská Bystrica. "Je to hrozné. Dozvedel som sa to dnes o 17.00 h, s takýmto niečím som sa ešte nikdy nestretol. Je mi veľmi ťažko reagovať. Z profesionálneho hľadiska nemal Miro žiadne problémy," uviedol Longauer. 

Miroslav Hlinka (nar. 30. augusta 1972) skonal vo veku 42 rokov. Bývalý výborný center je držiteľom kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta. Zlato má z Göteborgu 2002, striebro z Petrohradu 2000 a bronz z Helsínk 2003. Rodák z Trenčína začínal aktívnu kariéru v miestnej Dukle. Hral aj za Spartu Praha, Jokerit Helsinki, Slovan Bratislava, Karlove Vary, MODO, Dinamo Moskva, Zlín, Žilinu, Pardubice, Chomutov, Poprad a v minulej sezóne vypomáhal prvoligovej Trnave a druholigovej Dubnici nad Váhom. Od leta 2014 bol asistentom trénera Miroslava Chudého v extraligovom klube HC ´05 Banská Bystrica. 

Slovensko reprezentoval na Svetovom pohári 2004. V drese národného mužstva nastúpil Hlinka v 82 stretnutiach, v ktorých strelil štrnásť gólov. "S hlbokým zármutkom Vám oznamujeme, že dnes 14. septembra nás vo veku 42 rokov navždy opustil bývalý skvelý hokejista, mnohonásobný reprezentant a asistent trénera HC ´05 Banská Bystrica Miroslav Hlinka. HC ´05 vyjadruje úprimnú sústrasť všetkým pozostalým. Česť jeho pamiatke!" uvádza sa na klubovom webe HC ´05 Banská Bystrica. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA