VIDEO Piqué po prihrávke Messiho zariadil tesný triumf Barcelony, PSG vedenie neudržal

Lionel Messi a Da Cruz Junior v súboji o loptuLionel Messi a Da Cruz Junior v súboji o loptu Zdroj: SITA

BARCELONA - V F-skupine si FC Barcelona bez väčších problémov poradila s outsiderom skupiny cyperským APOEL Nikózia. Síce zvíťazila iba 1:0, no počas celého duelu na Nou Camp-e dominovala s držaním lopty okolo 70 percent a súpera pustila iba k jedinej strele na bránku Marca-Andrého ter Stegena. O víťazný gól sa postarali v 28. minúte Piqué.

Domáci stredopoliar Xavi Hernández nastúpil na svoj už 142. duel hlavnej fázy prestížnej Ligy majstrov a dotiahol sa na krajana Raúla Gonzáleza. Tridsaťštyriročného rodáka z Terrassy delí už len jeden štart od toho, aby sa osamostatnil na čele tejto štatistiky. Na tretej priečke figurujú Ryan Giggs a Iker Casillas, obaja majú na svojom konte po 141 zápasov. Ďalší futbalisti za týmto kvartetom výrazne zaostávajú. Xavi Hernández a Iker Casillas sa pravdepodobne už čoskoro odpútajú od Raúla s Giggsom, ktorí už nepôsobia v profesionálnom futbale ako hráči. Xaviho Hernándeza delia už len tri štarty od vyrovnania maxima Ryana Giggsa, ak sa do výpočtov zarátajú aj súboje v predkolách LM.

V druhom stretnutí skupiny privítal Ajax Amsterdam parížsky Saint-Germain. Hostia sa ujali vedenia v 14. minúte, keď sa trafil Cavani, ktorý dorazil do siete zblokovanú strelu Ibrahimoviča. Domáci však nechceli predať svoju kožu lacno a v 74. minúte sa im podarilo vyrovnať. Lasse Schöne prekonal gólmana PSG z priameho kopu a premenil na gól prvú strelu Ajaxu na bránku. Amsterdam tak uhral s favoritom cennú remízu.

F-skupina:

FC Barcelona (Šp.) - APOEL Nikózia (Cyp.) 1:0 (1:0)
Gól: 28. Piqué, ŽK: 11. Vinícius, 27. Antoniades (obaja APOEL), rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Piqué, Bartra, Adriano Correia - Xavi Hernández (61. Iniesta), Samper, Sergi Roberto (79. Rafael Alcantara) - Messi, El Haddadi (68. Sergio Ramírez), Neymar

APOEL: Pardo - Mário Sérgio, Joao Guilherme, Carlao, Antoniades - Tiago Gomes (61. Manduca), Nuno Morais, Vinícius, Aloneftis - De Vincenti (79. Charalambidis), Sheridan (75. Djebbour)

Ajax Amsterdam (Hol.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 1:1 (0:1)
Góly: 74. Schöne - 14. Cavani, ŽK: 30. Klaassen, 56. Veltman, 68. El-Ghazi, 69. Serero - 73. Marquinhos, rozhodoval: Stark (Nem.)

Ajax: Cilessen - Van Rhijn, Veltman, Moisander, Boilesen - Viergever (46. Zimling) - Schöne (74. Milik), Klaassen, Serero, Andersen - Sightórsson (61. El-Ghazi)

Paríž: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell - Verratti (81. Pastore), Thiago Motta, Matuidi - Lucas Moura (81. Lavezzi), Ibrahimovič, Cavani